Kā novēroja aģentūra LETA, daži vīrieši melnbalti svītrainos kreklos sēž Vērmanes dārza kafejnīcā, dzer un skaļi runājas savā starpā.
Lai gan parkā un tā apkārtnē vērojams diezgan liels skaits policistu, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA ap plkst.17 pastāstīja, ka nevienu cilvēku saistībā ar desantnieku svētku svinēšanu šodien aizturēt nav nācies. Nav arī novērotas nekādas nekārtības un ekscesi.
Rīgas pašvaldības policisti savukārt vairākiem Vērmanes dārza apmeklētājiem, tostarp arī desantnieku svētku dalībniekiem, šodien izteikuši aizrādījumus par smēķēšanu, uz kuriem vainīgie arī nekavējoties reaģējuši un cigaretes nodzēsuši, aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldības policijas Administratīvās pārvaldes priekšnieks Jānis Znotiņš. Viņš piebilda, ka citi pārkāpumi gan netika konstatēti un pagaidām neviena aizturētā nav.
Saskaņā ar pašvaldības policistu novērojumiem parkā šodien ap pusdienlaiku bija pulcējušies aptuveni 30 desantnieku svētku svinētāju, taču šis skaits bijis mainīgs. Lielākā daļa no viņiem drīz vien devusies uz Daugavpils ielas skvēru, apmeklējusi tur tuvējo baznīcu un Afganistānā kritušo desantnieku un kareivju piemiņas vietu, bet daži joprojām turpina lietot alkoholu vienā no Vērmanes dārza kafejnīcām. Kā novēroja aģentūra LETA, viņus no dažu metru attāluma rūpīgi uzrauga likumsargi.
Znotiņš atzina, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem šoreiz daudzi desantnieku svētku svinētāji pasākumu apmeklējuši kopā ar sievām un bērniem. Iespējams, tāpēc arī svētki noritējuši klusāk un mierīgāk nekā citus gadus.
Kā ziņots, jau vairākus gadus 2.augustā bijušās Padomju Savienības valstīs tiek svinēta Gaisa desanta karaspēka diena. Tieši 1930.gada 2.augustā Maskavas kara apgabala militārajās mācībās ar izpletņiem piezemējās pirmā desantnieku vienība, kurā bija 12 cilvēku.
Šajā dienā ik gadu Vērmanes dārzā pulcējas vairāki desmiti bijušo PSRS desantnieku, lai svinētu Krievijā svinamo Gaisa desanta karaspēka dienu. Bijušie padomju armijas desantnieki, sanākuši kopā, atceras savu armijā pavadīto laiku.