Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 26. decembris
Megija, Dainuvīte, Gija

de facto: Šaubās, vai airBaltic šefu noturēs miljons eiro liela alga

Lai sastādītu labāk apmaksāto valsts amatpersonu topu, nemaz nav nepieciešams uzskaitīt visu lielāko uzņēmumu vadītājus. Trijās kompānijās vien – airBaltic, Lattlecom un Reverta - valžu priekšsēdētāji un locekļi, neviens nesaņem mazāk par vidēji 10 tūkstošiem eiro mēnesī, svētdienas vakarā ziņo LTV raidījums de facto.

Lielāko algu valsts kapitālsabiedrībās pērn saņēmis airBaltic prezidents Martins Gauss. Viņa alga pērn pieaugusi par 46%, sasniedzot nepilnu miljonu eiro gadā jeb gandrīz 80 tūkstošus eiro mēnesī.

airBaltic pārstāvis Jānis Vanags uzsver, ka Gausa alga ir atkarīga no darba rezultātiem. Viņa laikā kompānija no vairāk nekā 100 miljonu eiro zaudējumiem ir sasniegusi peļņu.

Tiesa, jāatzīmē - lai kompānija izrāptos no bedres, valsts aizdeva airBaltic vairāk nekā 100 miljonus eiro. Turklāt uzņēmuma peļņa ir mazāka nekā daudziem citiem valsts uzņēmumiem.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība) skaidro, ka Gausa algu rēķina padome pēc daudziem kritērijiem - ne tikai pēc peļņas vai pārvadāto pasažieru skaita. Nosacījumi gan ir slepeni.

"Mums bija diezgan grūti viņu pierunāt nākt strādāt, jo atceramies, kādas airBaltic tolaik bija problēmas. Citās aviokompānijās algas ir lielākas," saka Matīss un uzsver, Gausam "ir arī citi darba piedāvājumi un mums vēl ir jautājums, vai mēs viņu varēsim noturēt šeit ar šādu atalgojumu."

Top menedžeru mednieks Kaspars Kauliņš no kompānijas "Pedersen & Partners" pauž, ka aviopārvadājumos kā starptautiskā biznesā atskaites algu lielumam ir jāmeklē ārpus Latvijas. “Arī šādā kontekstā šī [Gausa] alga šķiet ļoti liela. (..) Tāds atalgojums pastāv ārpus Latvijas, bet tad ir jābūt ļoti labiem rezultātiem vai lielām organizācijām. airBaltic nav ļoti liela organizācija,” saka Kauliņš. Viņš gan piebilst, ka nav zināms, kādi rezultāti no Gausa tika pieprasīti.

Lielas algas pērn bijušas arī abiem pārējiem airBaltic valdes locekļiem – Martinam Sedlackim vairāk nekā pusmiljons eiro gadā, Vitoldam Jakovļevam gandrīz 360 tūkstoši.

Pārējās valsts kapitālsabiedrībās lielākās algas pērn bijušas Lattelecom šefam Jurim Gulbim – 390 tūkstoši eiro gadā; bijušās Parex bankas slikto aktīvu pārvaldītājas Reverta valdes priekšsēdētājai Solvitai Deglavai – 222 tūksotši Citadeles bankas vadītājam Guntim Beļavskim – vairāk nekā 180 tūkstoši.

No citām organizācijām ar lielākajiem atalgojumiem seko Rīgas un Ventspils brīvostu pārvaldnieki – Leonīds Loginovs ar 150 tūkstošim eiro gadā un Imants Sarmulis ar 147 tūkstoši.

Pēc viņiem nāk centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kurš pērn saņēmis 140 tūkstošus eiro. Par viņu gan krietni lielāku algu bankā saņem tirgus operāciju pārvaldes vadītājs Raivo Vanags – virs 200 tūkstošiem.

Labāk apmaksāto valsts uzņēmumu vadītāju topā varētu ielauzties arī Latvenergo valdes locekļi, kuru atalgojumi pagaidām nav publiskoti.

Kaspars Kauliņš pauž, ka ar atsevišķiem izņēmumiem kopumā valsts uzņēmumu vadītāji saņem mazāk nekā privātās kompānijās.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas