Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Pasažieru vilciens sestdien atjaunos maršrutu līdz Valgai

Ņemot vērā valdības lēmumu par Baltijas valstu iekšējo robežu atvēršanu un atļauju Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgajiem un personām ar uzturēšanās atļaujām brīvi ceļot starp visām trim Baltijas valstīm, AS Pasažieru vilciens no sestdienas, 16.maija, atjauno vilcienus maršrutā Rīga-Valga-Rīga, informēja Pasažieru vilciena pārstāve Agnese Līcīte.

Šī maršruta vilciens kopš 17.marta, kad Latvijā tika ierobežoti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, kursēja līdz Lugažiem. 

Vilcieni līdz Valgai un atpakaļ, tāpat kā iepriekš, kursēs divas reizes dienā gan darbadienās, gan brīvdienās. Pirmais vilciens pēc divu mēnešu pārtraukuma pasažierus uz Igauniju nogādās sestdien, 16.maijā, ar atiešanas laiku no Rīgas centrālās stacijas plkst.10.34. Valgā vilciens pienāks plkst.13.29. Pasažieriem pēc nokļūšanas Valgā ir iespēja tālāk ceļot uz Tartu vai Tallinu, izmantojot Igaunijas vilcienu operatora Elron pakalpojumus. 

Pasažieru vilciena mājaslapā un mobilajā lietotnē publicētais vilcienu kustības saraksts, kas redzams 10 dienas uz priekšu, jau ietver minētās izmaiņas. 

Ceļotājiem ir jāņem vērā, ka katrā Baltijas valstī ir noteikti atšķirīgi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, tādēļ pasažieri, kuri plāno doties uz Igauniju, ir aicināti iepazīties un ievērot šajā valstī spēkā esošos noteikumus. 

Līcīte norādīja, ka ārkārtējās situācijas laikā aizvien ir spēkā aicinājums pirms katra brauciena izvērtēt tā nepieciešamību un izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos. Pasažieriem vilcienos visu brauciena laiku ir jālieto mutes un deguna aizsegs katra paša un apkārtējo papildu drošībai. Lai samazinātu cilvēkkontaktu, Pasažieru vilciens aicina pēc iespējas izvēlēties vilciena biļetes attālinātu iegādi Pasažieru vilciena mobilajā lietotnē vai mājaslapā, tādējādi ietaupot 5% vai 10% no biļetes cenas. Savukārt, pērkot vilciena biļeti vilcienā pie konduktora kontroliera, pasažierus mudina veikt bezskaidras naudas norēķinus. 

Pasažieru vilciens ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no Latvijas dzelzceļa  veiktajām funkcijām. Iepriekš Pasažieru vilciens 100% bija Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

 

Top komentāri

Latvju puika
L
Esot Valgā un pārsēžoties no igauņu modernā štādlera latviešu rvr graustā pārņem dīvainas sajūtas. Un tūdaļ ausīs sāk griezties krievu okupantu valoda, kuru būdams Igaunijā biji piemirsis dzirdēt ...
oskars
o
sen laiks atvert marsrutu uz Sauliem .. Kas trauce ?Ja vakara uz Sauliem un no rita uz Rigu , tad daudzi vasara brauktu uz Jurmalu , investejot Latvijas ekonomiku ...Vilcienu varetu palaist sakuma uz izejamam dienam ...Kas trauce ?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas