Biežāk braukšanu dzērumā par nepieļaujamu uzskata sievietes un vecāka gada gājuma cilvēki, turklāt izteikti atbildīgāki ir vidzemnieki. Savukārt retāk braukšanu reibumā nosoda gados jaunāki vīrieši no Zemgales un Latgales.
Tajā pašā laikā aptaujā 18% autovadītāju atzinuši, ka vismaz reizi ir vadījuši automašīnu ar vairāk nekā oficiāli atļautajām 0,5 promilēm, bet 80% norādījuši, ka automašīnu reibumā nav vadījuši. Tostarp bezatbildīgākie autovadītāji pārsvarā ir vīrieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kuri visbiežāk dzīvo Latgalē.
Aptauja liecina, ka pēdējo piecu gadu laikā katrs trešais respondents ir atturējis kādu iedzērušu autovadītāju no braukšanas dzērumā.
Pēc iedzīvotāju paustā, visefektīvāk no sēšanās pie stūres dzērumā spētu atturēt bargāki sodi – to apstiprina 32% iedzīvotāju, kā arī pastiprināta policijas kontrole - tā domā 27% respondentu.
Lai mudinātu cilvēkus uzņemties atbildību - pašam reibumā nebraukt un neļaut to darīt citiem, CSDD piekto gadu organizē kampaņu "Dusmīgs, toties dzīvs!". Šogad kampaņā ir iesaistījušies Latvijā pazīstami mūziķi, aktieri, dīdžeji un citi viedokļu līderi, kuri aicina novadniekus lustīgi svinēt, bet vienlaikus arī atturēt jebkuru iereibušu cilvēku no sēšanās pie stūres. Tāpat CSDD sabiedrībai ar video klipa palīdzību rāda jaunus paņēmienus, kā neļaut draugiem sēsties iedzērušiem pie auto stūres.
Kampaņa "Dusmīgs, toties dzīvs!" tiek veidota sadarbībā ar Valsts policiju un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju.
CSDD 2017.gada maijā veiktajā pētījumā "Sabiedrības attieksme pret automašīnas vadīšanu alkohola reibumā" sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS aptaujāti 1004 iedzīvotāji, izmantojot tiešo intervijas metodi respondentu dzīvesvietā.
Kārlis