Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. decembris
Solveiga, Ilgona

Ask.fm norobežojas no pusaudžu pašnāvībām

«Masu mediji klauvē pie nepareizajām durvīm,» savā profilā sociālajā platformā ask.fm norāda viens no tās dibinātājiem Marks Terebins. Mediji viņa viedokli neveiksmīgi centās iegūt pēc divām Īrijā notikušajām pusaudžu pašnāvībām, kas tiek saistītas ar ask.fm piedzīvoto psiholoģisko teroru.

Arī skolas direktors Frenks Dūlijs - viņa vadītajā skolā mācījās viena no mirušajām pusaudzēm - brīdina, ka ir jābūt piesardzīgiem, pirms šajā nāvē vaino internetu, raksta independent.ie. Tai pašā laikā Īrijas bērnu un jaunatnes lietu ministre Frānsisa Ficdžeralda par komunikācijām atbildīgajam satiksmes ministram Aivim Ronim nosūtījusi vēstuli, kurā pausts satraukums, ka Latvijā radītā ask.fm saturs no uzturētāju puses netiek uzraudzīts, vēsta irishtimes.com.

Diena jau ziņoja, ka ask.fm tiek saistīts ar divām pusotra mēneša laikā notikušām īru pusaudžu pašnāvībām. Piecpadsmitgadīgās Kiaras Pagslijas vecāki ir pārliecināti, ka vienīgais meitas nāves iemesls ir ask.fm piedzīvotais psiholoģiskais terors, jo nekas nav liecinājis par viņas nodomu. Savukārt trīspadsmit gadu vecās Erinas Galageres nāvi saista ar ask.fm, jo 24 stundas pirms pašnāvības izdarīšanas viņa par to paziņoja portālā. Ask.fm pamatā ir princips, ka ikviens, arī anonīmi lietotāji, profilu īpašniekiem var uzdot jautājumus.

Uz žurnālistu centieniem uzzināt viedokli par notikušo viens no ask.fm dibinātājiem M. Terebins atbildēja ar interneta ierakstu pagājušajā trešdienā, kad Īrijā notika E. Galageres bēres. M. Terebins raksta, ka problēmas sakne ir jāmeklē kaut kur dziļāk - izglītībā un morālajās vērtībās -, nevis viņu radītajā portālā. Ask.fm esot tikai komunikācijas rīks, tāpat kā telefons vai papīrs un pildspalva. Pēc notikušā viņš iesaka nevis vainot rīku, bet mainīties, kļūstot laipnākiem un tolerantākiem pret apkārtējiem. «Medijiem nevajadzētu iedrošināt uz pašnāvību. Jo vairāk par tām runā, jo vairāk tādas notiek. Jūs domājat, ka medijiem tas rūp? Viņi grib skandālus, viņi grib sensācijas un, visbeidzot, arī naudu. Atvainojiet, bet mēs nevēlamies tajā iesaistīties,» savā interneta ierakstā M. Terebins skaidro žurnālistu jautājumu ignorēšanu.

Īrijas bērnu tiesību aizstāve Emīlija Logana, akcentējot ņirgāšanos kā izplatītu problēmu īru pusaudžu vidū, norāda, kaask.fm bloķēšana situāciju neuzlabotu, raksta irishtimes.com. «Es neuzskatu, ka vienas interneta vietnes bloķēšana problēmu atrisinātu. Iespējams, tas pat vairotu šādu vietņu skaitu,» paudusi E. Logana, piebilstot, ka ar ņirgāšanos sastopas apmēram 10 000 Īrijas skolēnu.

Latvijā piektdien un sestdien notikušajā vecāku konferencē par vardarbības mazināšanu skolās konkrētos gadījumus ar portālu ask.fm neapsprieda, tomēr liela daļa uzmanības tika veltīta tam, kā vecākiem izglītot bērnu interneta lietošanā. Kā Dienai norādīja Somijas antimobinga programmas eksperte Sanna Herkama - vecākiem ir jāiemāca prasme droši lietot internetu, nevis jācenšas savam bērnam to aizliegt izmantot vispār.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas