Pārņemot Līgatnes dabas taku (LDT) apsaimniekošanu, DAP darbā ir pieņēmusi trīs darbiniekus - divus zvērkopjus un darbinieci, kuras pārziņā ir darbu administrēšana un organizēšana LDT. Savukārt tehniskos pienākumus Līgatnes dabas takās veic DAP darbinieki, kuri ir atbildīgi par infrastruktūras apsaimniekošanu.
Šobrīd DAP pārstāves Sigitas Šulcas vadībā uzsākts izstrādāt Līgatnes dabas taku iekšējās kārtības instrukcijas. Viņas vadībā jau notikusi Līgatnes dabas taku mītošo dzīvnieku turēšanas apstākļu izvērtēšana, veterinārārstu un citu speciālistu piesaistīšana.
DAP skaidro, ka medijos izskanējusī informācija par zvērkopju nekompetenci un pieredzes trūkumu neatbilst patiesībai. Abām šobrīd strādājošajām zvērkopēm ir vairāku gadu pieredze darbā ar dzīvnieku kopšanu. Vienai no zvērkopēm ir 7 gadu pieredze darbā ar lielo zīdītāju kopšanu, viņa arīdzan izgājusi hipoloģijas kursus.
Otrai zvērkopei ir 11 gadu pieredze darbā ar dzīvniekiem, kā arī drīzumā tiks iegūta veterinārārsta kvalifikācija. Zvērkope arīdzan 2 gadus stažējusies Zviedrijas zooloģiskajā dārzā, veicot darbu ar savvaļas dzīvniekiem, kā arī sadarbojusies ar lielo zīdītāju veterinārārstiem, tostarp ar Eiropā atzītiem speciālistiem. Zvērkope ir apguvusi savvaļas un eksotisko putnu slimības kursus Somijas Universitātē, Pasaules dabas fonda apmācību savvaļas putnu glābšanā katastrofu gadījumos, kā arī pirms tam izgājusi praksi Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā kā veterinārārste un vēlāk tur strādājusi kā dzīvnieku kopēja. Zvērkope š.g. novembrī brīvprātīgi uzsākusi LDT dzīvnieku veselības stāvokļa izvērtēšanu, vienlaikus pārskatot dzīvnieku barošanas režīmus un sniedzot ieteikumus, kā uzlabot dzīvnieku labturību. Pēc zvērkopes ieteikumiem veiktas dzīvnieku analīzes, parazitoloģiskie izmeklējumi, izveidots pareizs režīms un barošanas sistēma lāčiem, lai tie dotos ziemas guļā.
DAP uzskata, ka pieņemtā LDT darbinieku komanda ir kompetenta un jau tagad pierādījusi, ka dzīvnieku aprūpi veic atbilstoši dzīvnieku labturības un normatīvo aktu prasībām.