Dreimane uzsver, ka pirms pielaides anulēšanas SAB darbinieki nav veikuši pārrunas ar viņu, tādējādi pārkāpjot klasificētajā Ministru kabineta instrukcijā noteikto procedūru, kā arī ignorēja sacīkstes un vienlīdzības principa ievērošanu. SAB gan vairākas reizes ir aicinājis Dreimani ierasties birojā, taču ierēdne sūrojas, ka viņai četras reizes atteikts uz SAB ierasties ar personīgo advokātu. "Uzskatu šo faktu par būtisku procedūras pārkāpumu speciālās atļaujas anulēšanas procesā. Uzskatu, ka valsts drošības iestāde SAB lēmumu pieņēmusi prettiesiski, balstoties uz savu subjektīvo izpratni un interpretāciju par man nezināmiem faktiem," pauž Dreimane.
Valsts kancelejas direktore norāda, ka viņai nav zināmi iemesli, kāpēc ir anulēta pielaide valsts noslēpumam un uzskata SAB lēmumu par nepamatotu.
Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA apliecināja, ka otrdien Dreimanes sūdzība ir saņemta un pēc likuma tā jāizskata mēneša laikā.
Jau ziņots, ka SAB anulējis pielaidi valsts noslēpumam Dreimanei. Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība) atzinusi, ka Dreimane šī iemesla dēļ nevar turpināt darbu līdzšinējā amatā, bet viņai piedāvāta rotācija uz citu amatu, tomēr šo piedāvājumu Dreimane noraidīja.
Arī Dreimanes darba ikgadējās izvērtēšanas komisija, noslēdzot darbu, atzinusi, ka pielaides anulēšanas dēļ Dreimane nevar turpināt pildīt pašreizējos pienākumus. Komisija atzinumā fiksējusi, ka Dreimanei ir piedāvāta rotācija uz citu amatu, no kā viņa oficiāli ir atteikusies.
Valsts kancelejas direktore gan norāda, ka 14.aprīlī tika izplatīta nekorekta informācija par to, ka visi komisijas locekļi pieņēmuši lēmumu, ka viņa nevar turpināt darbu kā Valsts kancelejas direktore. "Patiesībā tā bija tikai Ministru prezidentes īpaša piezīme. Valsts kancelejas direktoru no amata var atbrīvot Ministru kabinets", skaidro Dreimane.
Pēc lēmuma par pielaides anulēšanu SAB direktors Jānis Maizītis pavēstīja, ka Dreimanei pielaide valsts noslēpumam anulēta ilgstošas pārbaudes rezultātā, nevis uz šaubu pamata. Lēmums par pielaides anulēšanu balstīts uz vairāku tiesībsargājošo institūciju ilgstošu pārbaužu rezultātiem par konkrētiem faktiem, tostarp ilgstošiem pārkāpumiem Valsts kancelejā saistībā ar informācijas apriti. Arī Ministru prezidente pagājušajā nedēļā norādīja, ka Valsts kancelejas darbinieki ir nopludinājuši slepenu informāciju. To gan Valsts kancelejas darbinieki kategoriski noraida.