Aprīlī, tāpat kā martā, patēriņa cenu dinamiku, galvenokārt, noteica sezonai raksturīgais cenu pieaugums apģērbiem un apaviem un cenu kritums degvielai. Cenas apģērbiem un apaviem pieauga par 4,6%, kas kopējo patēriņa cenu līmeni palielināja par 0,3 procentpunktiem. Par 0,1 procentpunktu kopējo patēriņa cenu līmeni ietekmēja alkoholisko dzērienu sadārdzināšanās, kam cenas mēneša laikā pieauga par 1,2 procentiem.
Pārtikas cenas aprīlī pieauga par 0,1% un praktiski neietekmēja kopējo patēriņa cenu līmeni. Pasaules pārtikas cenas 2013.gada martā un aprīlī pieauga saistībā ar strauju piena produktu cenu pieaugumu Jaunzēlandē, kas ir lielākā šo produktu eksportētāja pasaulē. Bet tā kā Latvija neiepērk piena produktus no šīs valsts, tad tas neietekmēja Latvijas piena produktu cenas.
Iepriekšējos gados aprīlī cenu pieaugums bija saistīts ar tarifu paaugstināšanu administratīvi regulējamām cenām. Tā kā šogad tarifi netika celti, tad bija vērojams ar mājokļa uzturēšanu saistīto cenu kritums par 0,3 procentiem.
Martā un aprīlī vērojamais pasaules naftas cenu samazinājums atspoguļojas arī Latvijas degvielas cenās. Aprīlī bija vērojams degvielas cenu kritums par 1,6%, kas par 0,2 procentpunktu samazināja kopējo patēriņa cenu līmeni. Kopš 2012.gada decembra degvielas cenas ir samazinājušās par 1,2 procentiem.
Pārējās preču un pakalpojumu grupās cenu svārstības aprīlī būtiski neietekmēja kopējo cenu līmeni.
Arī turpmāk patēriņa cenu izmaiņas Latvijā lielā mērā būs atkarīgas no cenu tendencēm pasaulē. Lai arī pēdējos mēnešos patēriņa cenas samazinās, tomēr pieaug patērētāju inflācijas gaidas saistībā ar plānoto eiro ieviešanu. Ekonomikas ministrija prognozē, ka kopumā 2013.gadā sagaidāma zema inflācija pie nosacījuma, ja pasaules cenu dinamika saglabās pēdējos mēnešos novēroto lejupslīdi.