Viņš norādīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir pieteikusi 2013.gada budžeta bāzes izdevumos paredzēt līdzekļus sešus gadus veco bērnu mācību procesam un saturam, kā arī ēdināšanas izdevumiem un pedagogu darba samaksai.
Pašlaik paredzēts, ka, pieņemot konkrētu lēmumu par mācībām pirmajā klasē visiem bērniem no sešu gadu vecuma, to varētu ieviest no 2013.gada 1.septembra, taču ir pārdomas par to, vai sešus gadus vecos bērnus izglītot jau skolā pirmajā klasē vai apmācību sākt jau bērnudārzā. Pastāv uzskats, ka "pārlikt sešgadniekus pa taisno skolas solos" nebūtu pareizākais un bērniem pieņemamākais risinājums.
"Par šo jautājumu esam ielikuši kāju durvīs, varam to sākt, bet vēl jāvienojas par formātu," sacīja Ķīlis.
Viņš pastāstīja, ka organizatoriski jautājums, piemēram, kā nodrošināt bērnu gaitas pirmajā klasē, atrodoties bērnudārzā, ir risināms kompleksi, izvērtējot situāciju dažādās vietās Latvijā, kā skolas sasaistīt ar pirmsskolas izglītības iestādi. Ķīlis paskaidroja, ka daudzviet līdzās skolām atrodas pirmsskolas izglītības iestādes, bet citviet ‒ ne. Līdz ar to iespējams, ka, pārejot uz vispārējo izglītību no sešu gadu vecuma, organizatoriski risinājumi dažādās pašvaldībās varētu būt atšķirīgi.
Vienlaikus, plānojot, kā organizēt mācību procesu, lai izglītojamais skolu pabeigtu 18 gadu vecumā, pašlaik ministrijā aktuāla ir diskusija, vai varētu pagarināt mācību gadu un vidējo izglītību nodrošināt 11.klasēs, piebilda ministrs.
Jau vēstīts, ka Valsts izglītības satura centrs pērn 35 izglītības iestādēs organizēja sešgadnieku mācību programmas izmēģinājumu, kura rezultāti kopumā novērtēti pozitīvi. Latvijas Privāto pirmsskolu biedrība gan norādījusi, ka vairums vecāku neatbalsta pāriešanu uz izglītību no sešu gadu vecuma.