"Atsaucoties uz TV3 lēmumu nolikt Nacionālās apraides licenci, un, ņemot vērā pēdējo izskanējušo informāciju medijos no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP), arī mēs, LNT, esam spiesti apsvērt lēmumu par Nacionālās apraides pārtraukšanu. To mudina darīt ilgstošā NEPLP neizdarība un ekonomiskā situācija," skaidroja telekompānijas pārstāve.
Televīzija plāno tuvākajās dienās vērsties pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa un Nacionālās koalīcijas ar skaidrojumu par esošo situāciju, jo LNT apšauba NEPLP spēju tikt galā ar situāciju.
Viņa uzsvēra, ka komerctelevīzijas "jau vairāk nekā gadu" ir lūgušas NEPLP rīkoties, tomēr puses nav nonākušas pie risinājumiem. "NEPLP pēdējo dienu paziņojumos tiek pausta maldinoša informācija un nespēja rast risinājumus. Lai mulsinātu sabiedrību, NEPLP manipulē ar nepatiesiem datiem, vakar portālam TVNET norādot, ka TV3 lēmums ietekmēs 25% skatītāju, lai gan patiesībā tie ir mazāk nekā 10%, kā to norāda pētījumu kompānija TNS Latvia. Savukārt, šīsdienas NEPLP paziņojumā teikts, "ka tikai tad, ja valdība piešķirs papildus finansējumu sabiedriskajam pasūtījumam, daļu varētu novirzīt komertelevīzijām...", par šo jau tika runāts gadu atpakaļ, tomēr rezultāta joprojām nav," paziņojumā medijiem uzsvēra LNT.
Televīzija uzskata, ka "reālākais risinājums būtu valsts televīziju izņemt no dalības reklāmas tirgū". Kompānija arī norādīja, ka NEPLP aicinājumam sēsties pie apaļā galda, lai situācijai rastu risinājumu, vairs netic.
LNT paziņojumā norādīja, ka "NEPLP neizdarība apdraud vietējo raidījumu ražošanu, vietējo informatīvo telpu, televīzijā strādājošo cilvēku darba vietas..., kā arī vedina uz to, ka kanāliem, ekonomiskās situācijas dēļ, būs jāiepērk ārvalstu, tai skaitā Krievijas produkciju". Viņuprāt, Nacionālās apraides licence uzliek finansiālus apgrūtinājumus, taču nedod nekādas priekšrocības.
I.Sermole atklāja, ka pēdējo trīs gadu laikā komerctelevīziju zaudējumi sasniedz teju 5 miljonus latu. Viņa norādīja, ka šobrīd situācija ir kritiska, jo četri nacionālie kanāli aizņem vien 42% skatītāju laika, bet pārējo nacionālo informatīvo telpu aizpilda ārvalstu kanāli, pārsvarā krievvalodīgie. Vēl diviem nacionālajiem kanāliem kļūstot par kabeļkanāliem, tiks apdraudēti vēl 26% , jo LTV un LTV7 kopumā aizņem tikai 12% skatītāju laika, skaidroja LNT pārstāve.