Runājot par ziemu, A.Vīksna skaidroja, ka līdz ar jaunā gada iestāšanos stabila ziema Latvijā neatnāks. Viņš skaidroja, ka janvārī saglabāsies līdzīga gaisa temperatūras "anomālija" kā decembrī, pat 2 – 4 grādus virs normas. "Arī janvārī būs diezgan nepastāvīgs laiks, Latvijai bieži viens aiz otra pietuvosies Atlantijas cikloni, kas atnesīs siltas gaisa masas no dienvidrietumiem. Bieži gaidāmi nokrišņi – lietus, slapjš sniegs, arī sniegs – un dominēs dienvidrietumu vējš. Iespējams, ka Latvijā raksturīgā ziema klasiskajā izpratnē iestāsies, tuvojoties februārim. Tad varētu būt stiprs sals – arī mīnus 20 grādi," prognozēja A.Vīksna.
A.Vīksna Latvijas Avīzei atklāja, ka šādi laikapstākļi ziemas aizkavēšanos nenozīmē. "Ziemas kopumā kļūst īsākas. Interesanti, ka stabila sniega sega ir mazāku periodu, tomēr agrāk parādās pirmais sniegs un nereti arī pēdējais sniegs uzsnieg vēlu. Gada vidējā gaisa temperatūra lielā mērā paaugstinās tieši uz ziemas rēķina," teica A.Vīksna.
Uz jautājumu, kuros vasaras mēnešos labāk plānot atvaļinājumu, A.Vīksna sacīja, ka jūlijā un augustā, pat septembra pirmajā pusē. "Es nekad nerekomendēju cilvēkiem doties atvaļinājumā jūnijā, jo tas ir ļoti mānīgs mēnesis. Jūnija sākumā ar ziemeļu vējiem var ieplūst spēcīgs aukstums un vēl var būt salnas," uzsvēra A.Vīksna.
Runājot par nākotnes iecerēm, A.Vīksna atzina, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs nākamajā gadā veidos jaunu mājaslapu un informāciju par gaidāmajiem laikapstākļiem sniegs "biežāk, kvalitatīvāk, detalizētāk un plašāk". "Pamatinformācija būs bez maksas, bet būs attīstīta komerciālā sadaļa. Sev interesējošo informāciju varēs atrast dažādu nozaru pārstāvji," sacīja A.Vīksna. Viņš skaidroja, ka iedzīvotāji varēs uzzinār informāciju par saules spīdēšanas ilgumu, ultravioletās radiācijas indeksu, ūdens temperatūru un tamlīdzīgi.
"Tajā būs arī īpaša sadaļa, kurā apkoposim iedzīvotāju iesūtītos
novērojumus – piemēram, digitālā formātā varēs nosūtīt fotogrāfiju ar,
piemēram, pirmo sniegu, vai informēt mūs par kādām neparastām dabas
parādībām," avīzei pauda A.Vīksna.