Viens no labākajiem noklausīšanās ierīču speciālistiem Susejs skaidroja, ka nevar izslēgt, ka Satversmes aizsardzības birojs veica šāda veida operatīvās darbības, bet tikai tad, ja tam bijis nopietns iemesls - nelikumīgas darbības, Latvijas politiskās vai ekonomiskās iekārtas iedragāšana, mēģinājums iegūt informāciju par Latvijas bruņotajiem spēkiem vai NATO un tamlīdzīgi.
Tāpat Susejs norādīja, ka šādā gadījumā numuriņi tiktu aprīkoti ar "normālu tehniku". Viņš arī atklāja, ka "nopietni cilvēki", arī biznesmeņi, uz Latviju sev līdzi ved dažādas ierīces, tostarp elektromagnētiskā lauka indikatorus, piemēro drošības pasākumus, atstāj citās telpās mobilos telefonus, pārbauda, vai uzaicinātajiem cilvēkiem nav diktofonu.
Tai pat laikā noklausīšanās ierīču speciālists atzīmēja - ja noklausīšanās Rīdzenē ir notikusi un to veikuši Latvijas specdienesti, tad tie noteikti informētu valdību. "Tas nozīmē, ka notika svarīgas valsts informācijas noplūde - vai nu no viesnīcas vai specdienesta darbinieka. Un tas jau ir Krimināllikuma pants," sacīja Susejs.
Jau ziņots, ka LPP/LC līderis Ainārs Šlesers maija sākumā paziņoja, ka viesnīcā Rīdzene vairāku gadu garumā VIP numuriņos, kā arī konferenču zālēs specdienesti veikuši noklausīšanos.