Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Osipova stājusies Satversmes tiesas tiesneses amatā

Trešdien pēc zvēresta nodošanas darbu Satversmes tiesā uzsākusi tiesnese Sanita Osipova. S.Osipova ir dzimusi 1968.gadā. 1991.gadā viņa ir absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, kur 1998.gadā ieguva arī doktora grādu, aizstāvot disertāciju Lībekas pilsētas tiesības un to ietekme Hanzas savienības pilsētās.

No 1991. līdz 2001.gadam S.Osipova strādāja LU Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un politisko zinātņu katedrā, līdz 1998.gadam kā asistente un lektore, vēlāk – kā docente. No 1998. līdz 1999.gadam vadījusi arī Tiesību katedras darbu Biznesa augstskolā Turība. Bet no 1999. līdz 2001.gadam bijusi Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes dekāne un asociētā profesore. No 2001.gada līdz apstiprināšanai ST tiesneša amatā S.Osipova bija LU Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un vēstures katedras vadītāja. 2006.gadā S.Osipova ir ievēlēta par LU profesori.S.Osipova ir veikusi plašu zinātnisko darbību, piedaloties ar referātiem starptautiskās zinātniskās konferencēs, veicot pētījumus un tulkojot grāmatas. Kā viesprofesore un vieszinātniece strādājusi Minsteres Vestfāles Vilhelma universitātē.S.Osipova ir vairāk nekā 40 dažādu publikāciju autore par tiesību teorijas un vēstures, kā arī tiesību socioloģijas jautājumiem. Tāpat S.Osipova aktīvi piedalījusies un vadījusi dažādus tiesību zinātnes projektus, kā arī zinātniskās, akadēmiskās un profesionālās komisijas.14.jūlijā Saeima apstiprināja S.Osipovu ST tiesneša amatā uz 10 gadiem.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Bērnu nometnē konstatēts Covid-19 perēklis

Pirmo reizi bērnu nometnē konstatēts Covid-19 perēklis, kura dēļ otrdien sākta epidemioloģiskā izmeklēšana, valdības sēdē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Juri...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas