Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Satversmes tiesa

Osipova: Politiķi ilgstoši atlikuši daudzu jautājumu risināšanu

Šis gads vairāk nekā jebkurš cits ir iezīmējis to, ka politiķi ilgstoši atlikuši daudzu jautājumu risināšanu, un cilvēki nonāk vienīgajā vietā, kur varētu savas tiesības aizstāvēt - Satversmes tiesā (ST), intervijā TV3 raidījumā 900 sekundes teica jaunievēlētā tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova.

Satversmes tiesas tiesnešu sastāvā vēl turpināsies rokādes

Līdzšinējā Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova bija vienīgā kandidāte uz ST priekšsēdētājas amatu, un viņa tajā tika arī ievēlēta. Taču Osipovas pilnvaru termiņš beigsies 2021. gada augustā, līdz ar to nākamgad atkal būs jāmeklē jauns ST priekšsēdētājs.

ZZS Satversmes tiesas tiesneša amatam izvirzījuši Kūtra kandidatūru

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatam izvirzījuši Gunāra Kūtra kandidatūru, kurš konstitucionālajā tiesā iepriekš strādājis desmit gadus, tai skaitā septiņus gadus bijis ST priekšsēdētājs, aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa.

Nesaskaņas pārvar ar pragmatismu

Lai gan daudzas Latvijas pašvaldības vērsušās Satversmes tiesā, apstrīdot Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) gala variantu, kas apstiprināts ar likumu, tomēr notiek konsultācijas starp potenciālo novadu vadītājiem, lai gadījumā, ja jaunās robežas tomēr paliek spēkā, no nākamā gada vidus vietvaras spētu funkcionēt.

No darba parlamentā uz tiesu

Starp vienu no biežāk pieminētajiem iespējamiem kandidātiem Satversmes tiesas (ST) septītā tiesneša amatam pēdējo nedēļu laikā izskanējis pašreizējās Saeimas deputātes Ineses Lībiņas-Egneres (Jaunā Vienotība) vārds. Kandidātus var izvirzīt līdz 8. oktobrim, un pati Lībiņa-Egnere publiski paudusi, ka būtu gatava kandidēt uz šo amatu, ja viņas kandidatūrai būs atbalsts. Viņu uzrunājuši vairāki juristi, tomēr vēl līdz ceturtdienas pēcpusdienai neviena no Saeimas frakcijām ar Lībiņu-Egneri šo jautājumu oficiāli pārrunājusi nebija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide