Arī VUGD priekšnieks Ainārs Pencis portālam Diena.lv apliecināja, ka radiācijas līmenis nav paaugstināts un glābēji savu darbu ir beiguši. Paaugstinātas radiācijas nav, viņš teica. Tālāk notikuma vietā darbs esot zinātniekiem. A.Penča darbā “nekad nekas tamlīdzīgs nav bijis”. Viņš uzskata, ka tas varētu būt meteorīts, par ko liecinot bedres raksturs, bet, ja būtu kosmosa kuģa atlūzas, tās būtu atrodamas plašākā teritorijā. “Ja ir runa par mākslīgiem Zemes pavadoņiem esam saņēmuši informāciju, ka pastāv draudi, ka varētu nokrist. Šādu informāciju saņēmām pirms diviem gadiem, bet tad amerikāņu paši iznīcināja kosmosā. Savukārt par dabīgajiem meteorītiem informācijas nav. Sagatavoties nevar.”
Pretēji iepriekš izskanējušai informācijai uz notikuma vietu nav devušies Radiācijas drošības centra speciālisti. Svētdien 19:20 saņēmām no VUGD informāciju un pieņēmām lēmumu, ka neizbraucam, portālam pastāstīja Valsts Vides dienesta Radiācijas drošības centra darbinieks Andris Romāns. Šāds lēmums pieņemts, jo pasaulē neesot gadījumu, kad nokritušais meteorīts būtu radiaktīvs. Krātera lejasdaļā ticis konstatēts nedaudz paaugstināts dabiskais fona līmenis, taču šādus mērījumus varot iegūt arī pēc stiprām lietusgāzēm, viņš minēja. Vispirms būtu jāpārbauda, vai tas vispār ir meteorīts, norādīja A.Romāns.
Valsts policijas pārstāve Vidzemē Ilze Ungure stāsta, ka policijas klātbūtne notikuma vietā pagaidām ir nepieciešama līdz savu darbu paveiks zinātnieki. Viņa informēja, ka iespējamais meteorīts nokritis privātīpašumā, tāpēc nezināja teikt, vai to var aplūkot jebkurš interesents.
Astronoms Ilgonis Vilks šorīt LNT pauda šaubas, vai nokritušais priekšmets ir meteorīts. Viņam šķiet dīvaini, kāpēc iekšā degusi uguns, jo, kad notiek trieciens, izdaloties milzīga enerģija, taču ieži un meteorīta daļas tiekot izsvaidītas uz visām pusēm. Krāterī maz ko varētu atrast, taču, kas vēl tas varētu būt, viņš “nevar stādīties priekšā”.
Pēc aculiecinieku stāstītā LTV priekšmets nokritis no debesīm lielā ātrumā un spēcīgi uzliesmojis.
Latvijas radio vēstīja, ka divos naktī pie krātera tika pielaisti arī žurnālisti, kas tur bija ieradušies lielā skaitā. Pēc žurnālista vēstītā krāteris esot 17 metru dziļš un 20 metru plats. Bijusi jūtama sēra smaka. Vairāk nekā trīs stundas armijas eksperti “baltos tērpos” pētījuši situāciju. Policija lielā attālumā bija norobežojusi un liegusi pieeju krāterim.
Latvijas Vides, ģeoloģijas un metereoloģijas speciālists Uldis Nulle radio sacīja, ka pamatā ir diva veida meteorīti – niķeļa un dzelzs savienojumi un tā saucamie akmens meteorīti. “Liels tas noteikti nebūs, mazāks kā futbola bumba, tāds “dūšīgs””, lēsa U.Nulle. Videomateriālā esot redzams, ka krāterī ir degošs elements, kas atgādinot metālisku priekšmetu. Vizuāli izskatījās, ka tas ir "izšķīdis akmens", stāstīja žurnālists.
Svētdienas pēcpusdienā tika ziņots, ka Mazsalacas novadā nokritis meteorīts, izveidojot aptuveni desmit metrus dziļu krāteri. Meteorīts nokritis netālu no mājām Kundrati, notikumā cietušo nav. Kā apstiprināja VUGD preses sekretāre Inga Vetere, VUGD saņēmuši izsaukumu no Mazsalacas novada, kur kādā pļavā redzēta uguns.nIerodoties notikuma vietā, dienesta darbinieki konstatējuši arī 20 metrus platu un desmit metrus dziļu bedri.
(papildināts viss teksts)