Pamatojoties uz NMPD pārbaudes komisijas atzinumu, kā arī iekšējā audita laikā konstatēto, pieņemts lēmums uzteikt darba līgumu un izbeigt darba tiesiskās attiecības ar Šicu, zaudējot darba devēja uzticību.
Tā kā Šics iesniedzis apliecinājumu, ka ir LĀADA biedrs un atbilstoši Darba likuma normām arodbiedrības biedram aizliegts uzteikt darba līgumu bez attiecīgās arodbiedrības piekrišanas, NMPD ir vērsies LĀADA ar lūgumu piekrist izbeigt darba tiesiskās attiecības ar Šicu. Līdz atbildes saņemšanai Šicam amata izpildē noteikti ierobežojumi.
LĀADA priekšsēdētāja Daina Brūvele portālam Diena.lv teica, ka ceturtdien, 6.martā, no NMPD saņemts dokumentu apkopojums un arodbiedrībai sava nostāja jāpaziņo septiņu darba dienu laikā. Šonedēļ LĀADA valde uz sēdi vairs nesanākšot, bet nākamnedēļ valdei plānots izvērtēt NMPD iesniegtos dokumentus un pieņemt lēmumu.
NMPD pārbaude tika uzsākta saistībā ar dienesta iekšējam, operatīvam darbam paredzētas informācijas nodošanu trešajām pusēm par Zolitūdes traģēdijā izdzīvojušajiem un slimnīcās nogādātajiem pacientiem, kā arī vēl neatpazītiem bojāgājušajiem.
Lai izvērtētu NMPD darbu Zolitūdes traģēdijas laikā, dienestā veikta izvērtēšana, tostarp iekšējais audits par katastrofu medicīnas plānošanu, valsts medicīnisko resursu un rezervju uzturēšanu u.c. Audita laikā konstatēti nozīmīgi pārkāpumi Šica amata pienākumu izpildē, kas būtiski ietekmē visa NMPD gatavību un rīcību ārkārtas situācijās, tajā skaitā nepilnīgi veikti amata pienākumi saistībā ar slepenības režīma nodrošināšanu darbā ar valsts noslēpuma objektiem un NATO un Eiropas Savienības klasificēto informāciju, atbildīgajai institūcijai sniegta nepatiesa informācija saistībā ar speciālajām atļaujām darbam ar NATO un Eiropas Savienības klasificēto informāciju, divu gadu laikā vairākkārt pārcelti termiņi, nespējot izstrādāt plānotās procedūras un algoritmus NMPD rīcībai ārkārtas situāciju draudu gadījumos un ārkārtas situācijās u.c.
Savukārt noslēdzot NMPD iekšējo pārbaudi par Zolitūdes traģēdijā izdzīvojušo pacientu un neatpazītu bojāgājušo datu nodošanu trešajām pusēm, NMPD komisija konstatējusi, ka Šics no sava darba e-pasta 2013.gada 22.novembrī vairākkārt trešajām pusēm nosūtījis operatīvo informāciju par traģēdijā izdzīvojušiem pacientiem un vēl neapstiprinātiem, neatpazītiem bojāgājušajiem. Trešajām pusēm nosūtīta dienesta iekšējai lietošanai un darba vajadzībām veidota informācija, tajā skaitā slimnīcās nogādāto pacientu vārdi, uzvārdi, personas kodi, diagnozes, hospitalizācijas vietas – NMPD skaidro, ka šo informāciju aizsargā Fizisko personu datu aizsardzības likums un Pacientu tiesību likums. Savukārt masu medijos sākotnēji noliedzot informāciju, ka trešajām pusēm būtu nodevis šo informāciju, Šics maldinājis sabiedrību. Tāpat komisija atzinusi, ka nav tiesiski pamatota minētās informācijas nodošana trešajām pusēm, kuru profesionālā darbība nav saistīta ar darbu valsts un pašvaldību institūcijās, vai kuras nav pilnvarotas valsts un pašvaldību institūciju vārdā pieprasīt un apstrādāt fizisko personu datus.
Diena.lv jau vēstīja, ka Šics uz dienesta pārbaudes laiku tika atsādināts no amata, bet februāra beigās amatā atjaunots.
Tikmēr Tieslietu ministrija (TM) vēstulē tiesībsargam Jurim Jansonam atzinusi, ka informācijas publiskošana par bojāgājušajiem ar mērķi mobilizēt sabiedrību visās tās līdzdalības formās ātrākai katastrofu seku likvidēšanai un palīdzības sniegšanai tuviniekiem nav aizliegta ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Vienlaikus TM uzsver, ka informācija par bojāgājušajām personām ir publicējama tikai pēc mirušo personu nāves fakta konstatēšanas un līķu identificēšanas.
Pievienota 4.rindkopa