gada tās tomēr stāsies spēkā. Vilks tikšanās laikā uzsvēra, ka šis priekšlikums netiks iekļauts nākamā gada budžetā, un norādīja, ka tā risināšana turpmāk tiks uzticēta Labklājības ministrijai (LM), jo tas ir darba attiecību jautājums, vēsta aģentūra LETA.Vaicāts, kā plānots kompensēt plānotos nākamā gada negūtos ieņēmumus vairāk nekā viena miljona latu apmērā, ministrs sacīja, ka patlaban Finanšu ministrija par to nav domājusi, tomēr ministrs minēja divus iespējamos variantus. "Ir divi varianti, kur ņemt naudu. Piemēram, mazinot demogrāfijas paketes "ultimāta" apjomu, kas svārstās no aptuveni deviņiem līdz 18 miljoniem latu, vai arī jādomā par papildu ieņēmumiem. Tās ir zināmas galvassāpes, kas būs jāatrisina," piebilda finanšu ministrs.
Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis portālam Diena.lv uzsvēra, ka tas gan nenozīmē, ka diskusijas par izmaiņām atliktas uz nenoteiktu laiku.
"Nav pamata diskusijas atlikt uz nākamā gada septembri, kad būs runa par 2015.gada budžetu," norādīja Jarockis. FM cer, ka diskusijas starp izdevējiem, žurnālistiem un LM par nepieciešamajām izmaiņām notiks jau tagad un līdz pavasarim būs skaidrība, kā šī jautājuma regulējumam vajadzētu izskatīties, lai to varētu iestrādāt 2015.gada valsts budžeta likumprojektu paketē.
"Šīs diskusijas laikā parādījās tas, ka gan izdevējim, gan žurnālistiem savā starpā pašiem vēl daudz jādiskutē un jānonāk pie vienota viedokļa šajā jautājumā," piebilda FM pārstāvis.
Jau ziņots, ka Finanšu ministrija ierosināja izstrādāt priekšlikumu, kas noteiktu pienākumu veikt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no autoratlīdzības žurnālistiem un citiem autoriem. Izvēles iespēju - maksāt vai nemaksāt šo nodokli - ministrija vēlas saglabāt tikai attiecībā uz pasīva veida ienākumu no autoratlīdzības, piemēram, maksājumam par tiesībām tulkot darbu, par tiesībām izplatīt darbu un līdzīgos gadījumos.
Papildināta 1., pievienota 4.-6.rindkopa.