KVV Group par LM ir piedāvājusi maksāt 107 miljonus eiro, ražošana uzņēmumā ir jāatjauno šogad, sacīja Velmers.
Kopš augusta beigām sarunas par LM pārdošanu notika vairs tikai ar diviem pretendentiem - KVV Group un Luksemburgā reģistrēto uzņēmumu United Group, kura beneficiārs ir Krievijas miljonārs Igors Šamiss. Pēc Velmera iepriekš teiktā, sarunas ar abiem pretendentiem notika par darījuma juridisko struktūru, summu, samaksas grafikiem un pirmās iemaksas apjomu. Izvēloties vienīgo pretendentu, prioritātes esot gan gala summa, gan norēķinu grafiks, gan tas, kāda norēķina kārtība ir darījuma slēgšanas sākumā.
Pēc administratora teiktā, abu pretendentu piedāvātās summas ir konkurējošas jeb līdzvērtīgas, taču viņš tās neatklāja. Abi pircēji piedāvāja atlikto maksājumu. Velmers paskaidroja, ka visi seši iepriekš atlasītie LM potenciālie pircēji bija piedāvājuši atliktos maksājumus. Samaksa, kas tiktu piedāvāta uzreiz vai īsā termiņā, būtu krietni zema un varbūt neapmierinātu kreditorus, skaidroja administrators un pauda pārliecību, ka izvēlētais pārdošanas veids ir sevi pierādījis un "mēs varam saņemt maksimālo cenu, kādu šobrīd šis aktīvs nes".
Vaicāts, vai cena sedz kredīta summu, ko LM vietā pērn samaksāja valsts, Velmers atbildēja, ka cena ir par aktīvu kopumu, un šī summa tiek dalīta starp visiem kreditoriem. Līdz ar to Velmers patlaban nevarēja komentēt, cik kurš kreditors saņems. Ir gan valstij, gan bankām ieķīlātie aktīvi un arī neieķīlātie aktīvi. Pēc darījuma noslēgšanās varēs pateikt, cik kurš kreditors saņems. "Kad tiks noslēgts darījums, varēs pateikt, vai šī cena sedz vai nesedz kāda kreditora prasījumu," sacīja administrators. Pērn no valsts budžeta līdzekļiem tika samaksāts LM parāds Itālijas bankai UniCredit kopumā 73,59 miljonu eiro apmērā.
Administrators, izvēloties investoru, savu iespēju robežās ir pārbaudījis reputāciju riskus un nesaredz šķēršļus vai problēmas reputācijas jautājumā.
Sarunas ar darbiniekiem par darba tiesisko attiecību atjaunošanu investors varētu uzsākt jau oktobrī, otrdienas vakarā LTV raidījumā Panorāma prognozēja Velmers. "Atjaunot rūpnīcas darbu nenozīme pagriezt vienu kloķi, tas ir pakāpenisks darbs un darbinieki šeit ir būtiskākais svars, jo viņi ir tie, kuri ir spējīgi šo rūpnīcu palaist," viņš piebilda. Investors minējis, ka ražošanas procesam būtu nepieciešami vairāk nekā 1000 darbinieku. Aptuveni 200 cilvēki šobrīd strādā pie iekārtu uzturēšanas uzņēmumā. Tāpat Velmers atzina, ka "ir pamats uzskatīt, ka valsts atgūs visu ieguldīto summu." Tiesa, maksājuma grafiks var iestiepties līdz desmit gadiem.
Internetā pieejamā informācija par KVV group ir minimāla. Aģentūras Bloomberg apkopotā informācija liecina, ka KVV group darbojas metāllūžņu nozarē. Bloomberg apkopotie dati arī liecina, ka šogad KVV group pretendēja uz Ukrainas tērauda rūpnīcas Istil iegādi.
Papildināta 7.rindkopa