Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Otrdiena, 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards

Ukraina

Ukrainas ērkšķainais ceļš uz Eiropu

23. un 24. jūnijā paredzētā Eiropas Savienības (ES) valstu līderu samita (Eiropadomes) viens no galvenajiem jautājumiem būs par ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai. Vienprātības šajā ziņā nav – atsevišķas valstis joprojām ir pret Ukrainas iekļaušanu kandidātvalstu sarakstā, bet vēl citas gatavas tam piekrist tikai ar īpašiem nosacījumiem. Kādi ir argumenti par un pret, un kāds gaidāms samita lēmums?

Zelenskis brīdina par Krievijas naidīgajiem uzbrukumiem Ukrainai vēsturiskā nedēļā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka šī būs "vēsturiska nedēļa" Ukrainai, kurā Eiropas Savienības valstu līderi samitā vienosies, vai piešķirt valstij ES kandidātes statusu. Tajā pašā laikā viņš arī brīdinājis, ka Krievija šajā nedēļā, visticamāk, intensificēs savus "naidīgos uzbrukumus".

Ukrainas tiesa aizliegusi prokrievisko partiju

Ukrainas Astotā apelācijas administratīvā tiesa aizliegusi prokrieviskās partijas Opozīcijas platforma - Par dzīvi (OPZŽ) darbību, pirmdien pavēstīja Ukrainas Tieslietu ministrija.

ES līderi plaši atbalsta ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai

Eiropas Savienības (ES) līderu vidū ir vērojams plašs atbalsts ES kandidātvalsts statusa piešķiršanai Ukrainai, līdz ar to paredzams, ka šonedēļ gaidāmajā samitā par šo jautājumu tiks pieņemts pozitīvs lēmums, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma pauda Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis (JV).

No darba Ukrainā atgriezušies Latvijas eksperti kultūras mantojuma digitalizēšanai kara apstākļos

Kultūras ministrija (KM) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) sniegusi palīdzību Ukrainai kultūras pieminekļu saglabāšanā. Latvijā atgriezušies trīs eksperti, kuri Ukrainā veica kultūras mantojuma objektu trīsdimensionālo skenēšanu, fiksējot bojājumus un iegūstot datus, lai varētu plānot karadarbībā cietušo kultūras pieminekļu nostiprināšanu un atjaunošanu, vienlaikus nododot pieredzi un apmācot Ukrainas speciālistus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide