Latvijā ir acīmredzamas reģionālās atšķirības gan bezdarba rādītājos, kas atspoguļo strukturālā bezdarba problēmas, gan atalgojumā. "Piemēram, Rīgā bezdarba līmenis ir aptuveni 4% un vidējā alga sasniedz 1715 eiro (bruto), bet Latgalē bezdarba līmenis ir virs 10% un reģionos kopumā alga ir vidēji par 36% zemāka nekā Rīgā. Šādas ekonomiskās un sociālās atšķirības starp reģioniem veicina kvalificēta darbaspēka migrāciju no mazāk attīstītajiem reģioniem, tādējādi palielinot reģionālo nevienlīdzību," norāda Alma Career Latvia (cv. lv) vadītājs Aivis Brodiņš.
Lai arī Rīga izkonkurē reģionus ar konkurētspējīgākiem darba piedāvājumiem, tomēr ir arī pozitīvi piemēri, kur redzams pretējais. Kā piemērus A. Brodiņš min ražošanas uzņēmumus Valmierā, Cēsīs, Jelgavā, Ogrē, kas veiksmīgi piesaista ne tikai vietējos kandidātus, bet arī darbaspēku no Rīgas, piedāvājot galvaspilsētas līmeņa atalgojumu un citus labumus, tostarp nodrošinātu transportu un dienesta viesnīcas izmantošanu. Līdzīgas tendences vērojamas arī Latvijas jaunuzņēmumu nozarē, kur visvairāk jaundibināto uzņēmumu ir Rīgā un Pierīgā (Jūrmala, Mārupe, Sigulda), bet spēcīgi sevi pieteikušas arī Jelgava, Valmiera un Liepāja, liecina jaunākais nozares pārskats.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 9. februāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00