Viņa gan nav uzskatījusi par vajadzīgu ne uzreiz rosināt Spolīša atkāpšanos no darba partijas Ētikas komisijā, ne arī informēt citus jaunievēlētos deputātus par notikušo faktu. Tā kā arī Spolītis par savu pārkāpumu vēl pirms viņa mandāta apstiprināšanas citus kolēģus Saeimā neinformēja, viņiem nebija izvēles iespēja - atbalstīt vai iestāties pret deputāta pilnvaru piešķiršanu likumpārkāpējam. Kā zināms, Veiko Spolītis pie stūres reibumā tika aizturēts 29. oktobrī, bet balsojums par viņa «mīkstā» mandāta apstiprināšanu notika 5. novembrī.
Minēto Vienotības biedra rīcību, precīzāk - tās trūkumu, kritizē Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (Saskaņa): «Normāli būtu, ja visi deputāti, balsojot par viņa apstiprināšanu, zinātu, ka viņš izdarījis nopietnu pārkāpumu, kas apdraudēja gan paša, gan citu iedzīvotāju, tostarp, iespējams, viņa vēlētāju, dzīvību.»
Piemēram, Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS) atzīst, ka būtu balsojis pret pilnvaru apstiprināšanu Spolītim, kurš Saeimā iekļuvis uz laiku, kamēr Edgars Rinkēvičs (Vienotība) pilda ārlietu ministra pienākumus. Seržants par Spolīti piebilst: «Tagad viņa mandāts kļuvis vēl mīkstāks.»
Precizēts laiks, kad Spolītis par savu pārkāpumu informēja Vienotības vadītāju.