Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rosina noteikt divu termiņu ierobežojumu tiesībsarga amata ieņemšanai

Vairāki Jaunās vienotības un Attīstībai/Par! Saeimas deputāti rosina veikt vairākas izmaiņas likumā saistībā ar tiesībsarga apstiprināšanu amatā, tajā skaitā noteikt divu termiņu ierobežojumu tiesībsarga amata ieņemšanai.

Tiesībsarga likumā paredzēts noteikt, ka viena un tā pati persona var būt par tiesībsargu ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. Pašlaik valstī vairāku augstu amatu ieņemšanai ir noteikts divu termiņu ierobežojums.

Pašreizējam tiesībsargam Jurim Jansonam šis ir otrais termiņš amatā.

Tāpat deputātu piedāvātie grozījumi paredz, ka tiesībsarga amata kandidatūru pašreizējo piecu deputātu vietā būs jāizvirza vismaz desmit deputātiem.

Plānots paaugstināt prasības tiesībsarga amata kandidātam, nosakot, ka pretendentam ir jābūt ar maģistra vai tam pielīdzināma grādu. Tāpat paredzēts likumā ierakstīt, ka kandidātam ir jāpārvalda latviešu valoda un vismaz divas svešvalodas.

Rosināts arī atcelt tiesībsarga administratīvo imunitāti, līdzīgi kā tā jau ir atcelta Saeimas deputātiem un tiesnešiem.

Parlamentārieši norāda, ka likuma grozījumiem sagaidāma pozitīva ietekme, jo tie veicinās tiesībsarga kā nozīmīgas Saeimas vēlētas amatpersonas cilvēktiesību aizsardzības jomā prestižu un vairos sabiedrības uzticību tiesībsarga institūtam.

Saeimai vēl jālemj par šo grozījumu nodošanu izskatīšanai parlamenta komisijās.

Top komentāri

Itamars Toledano
VISDĪVAINĀKAIS, kā to te kāda kundze minēja, ka Jansons sāka STRĀDĀT tikai tad, kad ZZS izmeta no valdības. Kamēr valdīja ZZS, viss bija OK - nebija nedz nabadzības, cilvēktiesības bija atliku likām, viss atbilda Satversmes normām un labas pārvaldības pamatprincipiem, jo ZZS karsti mīļotā biedra Aivara (un LPSRKP) vadībā nemitīgi par to gādāja.
Geijs
G
Jansonam skaistas lūpas, kuras skūpstīt gribas!
novērojums
n
Ļoti mīl dzerstīt vīnu, it īpaši Ozīrisā. Varbūt, ka tur viņam ir atlaižu karte.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas