1. Nopļauj zāli ap māju, lai neveidotos kūla un samazinātos kūlas ugunsgrēku skaits. Šogad kūlas dedzināšanas rezultātā izdega 6818 hektāri Latvijas teritorijas un nodega 88 ēkas, ja rudenī lauki un arī pilsētas, dzelzceļa un ceļa malas būs sakoptas, nebūs kūlas, kam pavasarī degt.
2. Iztīri skursteni. Ugunsdzēsēji šogad gandrīz 500 reižu devušies dzēst dūmvados degošus sodrējus. Liesmām no skursteņa pa plaisām un bojājumu vietām iekļūstot jumta konstrukcijās, ugunsgrēka sekas var būt nopietnākas.
3. Ierīko dūmu detektoru. Traģiskākie ugunsgrēki parasti notiek naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos. Dūmu detektors ar spalga signāla palīdzību savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos.
4. Pārbaudi apkures ierīču tehnisko stāvokli. Apkures ierīces nolietojas un tām parādās bojājumi, kas var būt par iemeslu ugunsgrēkam. Šogad ugunsgrēkos, kas iespējams saistīti ar apkures iekārtu bojājumiem, nodegušas jau 40 ēkas, gājuši bojā trīs cilvēki un deviņi ir cietuši. Apkures sezonas sākums ir pēdējais laiks, lai paaicinātu ciemos skursteņslaucītāju, kas novērtēs apkures ierīces un skursteņa tehnisko stāvokli un līdz lielākam aukstumam vēl būs laiks, lai veiktu nepieciešamos remontdarbus.
5. Pārbaudi vai sildītājs ir drošs lietošanai. Sildītājs, kas vairākus mēnešus ir nostāvējis nelietots, pirms ieslēgšanas ir jāattīra no putekļiem un jāpārbauda tā elektrovadu stāvoklis. Bojāti vadi var būt par iemeslu īssavienojumam, kas var izraisīt ugunsgrēku, savukārt putekļi sakarstot var aizdegties.