Atpūtas kompleksa Žagarkalns pārstāvis Vadims Kameņevs aģentūrai LETA sacīja, ka, līdzīgi ka iepriekšējos gados, arī šajā ziemas sezonā no ārvalstu viesiem visbiežāk atpūtas kompleksā ir iedzīvotāji no Igaunijas un Krievijas.
Viņš arī minēja, ka apmeklētāju skaits Žagarkalnā ir viļņveidīgs - ja Rīgā ir atkusnis, kalnu apmeklē mazāk cilvēku, jo bažījās, ka līdzīgi laika apstākļi ir arī atpūtas kompleksā, taču tā gluži nav.
Slēpošanas un atpūtas kompleksa Ozolkalns valdes locekle Līga Rokpelne aģentūrai LETA sacīja, ka 90% Ozolkalns apmeklētāju ir vietējie iedzīvotāji, savukārt starp ārvalstu viesiem grupās visvairāk brauc viesi no Igaunijas, bet individuāli - viesi no Lietuvas.
"Šobrīd izteiktāk pie mums brauc igauņi, viņi paliek īsāku laiku nekā lietuvieši. Igauņus uzņemam vairāk grupās - viņi brauc ar autobusu reizi divās nedēļās," sacīja Rokpelne, piebilstot, ka līdzīgs ārvalstu tūristu sadalījums bija arī iepriekšējos gados. Šogad mazāk brauc viesu no Krievijas.
Rokpelne arī atzina, ka brīvdienās par apmeklētāju trūkumu atpūtas kompleksā sūdzēties nevar, taču darba dienās apmeklētāju varētu būt vairāk. "Cilvēkiem šķiet, ja pilsētā nav sniega, mums arī nav, bet patiesībā pie mums uz trasēm ir mākslīgi saražots sniegs," viņa piebilda.
Arī Kamparkalns pārstāvis aģentūrai LETA sacīja, ka atpūtas kompleksā visvairāk ir vietējo iedzīvotāju, kamēr ārvalstu viesu ir apmēram 2-3%, tostarp pārsvarā no kaimiņvalstīm.
Kamparkalns pārstāvis arī norādīja, ka laika apstākļi līdz šim bijuši samērā labi slēpošanas kalna darbībai, taču sniega trūkuma dēļ apkārtējās pilsētās nereti apmeklētāji domāt, ka sniega nav arī uz kalna.