15 no šīm vidusskolām šogad nav arī 11.klases, bet vēl deviņās no tām - arī 12.klases.
Skolēnu skaits šajās izglītības iestādēs svārstās no 25 skolēniem Istras vidusskolā līdz 670 skolēniem Rīgas 41.vidusskolā, kur 10.-12.klases posmā mācās tikai 32 skolēni.
Izglītojamo skaits klasē šajās skolās ir dažādas. Ja skolā ir izveidota 11.klase, tad skolēnu skaits šo skolu 11.klasē svārstās no viena skolēna Rīgas Mūzikas internātvidusskolā līdz 22 izglītojamajiem Rīgas 69. vidusskolā. Savukārt 12.klasē, ja vidusskolā tāda nokomplektēta, ir no četriem skolēniem (Liepnas vidusskola un Alsungas vidusskola) līdz 32 skolēniem Rīgas 29. vidusskolā.
Kopējais izglītojamo skaits vidusskolas posmā šajās skolās svārstās no sešiem skolēniem Jumpravas vidusskolā līdz 32 skolēniem Rīgas 41. vidusskolā.
Deviņas skolas, kurās šogad nav 10.klases, atrodas Rīgā, septiņas - Vidzemē, sešas - Zemgalē un pa divām Latgalē un Kurzemē.
Pirms diviem gadiem Ministru kabinets apstiprināja noteikumus par minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai, paredzot, ka šogad novadu izglītības iestādēs minimālajam skolēnu skaitam jābūt ne mazākam par 10 skolēniem 10.klasē vai vismaz 27 skolēniem 10.-12. klasē kopā. Novada pilsētās jābūt ne mazāk kā 18 skolēniem 10.klasē vai vismaz 48 skolēniem 10.-12.klasē kopā. Šādi paši nosacījumi attiecas arī uz izglītības iestādēm Ādažu, Babītes, Carnikavas, Garkalnes, Iecavas, Ikšķiles, Inčukalna, Ķekavas, Lielvārdes, Mārupes, Olaines, Ozolnieku, Salaspils, Saulkrastu un Stopiņu novados.
Lielāks skolēnu skaits jānodrošina izglītības iestādēs republikas pilsētās, kur 10.klasē kopumā jābūt ne mazāk kā 22 skolēniem vai vidusskolas posmā - vismaz 58 skolēniem.
Šādu normu gan Satversmes tiesā apstrīdēja Jaunjelgavas novada dome. Satversmes tiesa atzina minētos noteikumus par neatbilstošām Satversmei.
beigu sākums