"Ar kampaņu vēlamies vēlreiz uzsvērt to, ka esam gatavi iet palīgā ikvienai institūcijai, ieteikt labākos risinājumus un palīdzēt problēmu novēršanā. Kopā ar Tiesībsargu, piemēram, veiksim reālu medicīnas iestāžu pieejamības monitoringu, ieteiksim kā novērst nepilnības. Tajā pašā laikā vēlamies pievērst arī sabiedrības uzmanību, jo reizēm ir nepieciešams daudz lielāks spēks par vienu nevalstisko organizāciju, lai mūs sadzirdētu. Absurdi, neizprotami un pēc būtības bezjēdzīgi termini kā "alternatīvie risinājumi" ir tikai kārtējais iemesls, lai sāktu runāt par problēmām," kampaņas nepieciešamību pamato Apeirona vadītājs Ivars Balodis.
Kampaņas nosaukums ir "Alternatīvie risinājumi darbībā" - ar to organizatori vērš uzmanību uz neskaidro terminu "alternatīvie risinājumi" dažādās ar vides pieejamību saistītās likumdošanas iniciatīvās.
"Nākamgad Latvijai veicams liels uzdevums – ANO konvencijas "Par personu ar invaliditāti tiesībām" ieviešanas uzraudzība. Jau šobrīd mūs ir satraucis likumdošanas iniciatīvās pamanīts termins "alternatīvie risinājumi", kuram turklāt nav itin nekādas definīcijas. Tas vairāk izskatās pēc mēģinājumiem rast risinājumu konvencijas principu neievērošanai, bremzējot vides un pakalpojumu pieejamības nodrošināšanu," uzskata tiesībsargs Juris Jansons.
Kampaņas galvenais varonis būs Cilvēkmens, kurš uz savas ādas bezbailīgi izmēģinās dažādus "alternatīvos risinājumus darbībā".
Apeirona aptuvenās aplēses liecina, ka vides pieejamības jautājumi, kas bieži tiek uztverti kā ekstra, kas nepieciešama vien dažādiem indivīdiem, patiesībā skar pat līdz 80% iedzīvotāju. Cilvēki ratiņkrēslos, vecāki ar bērnu ratiem, cilvēki gados – tās ir tikai dažas sabiedrības grupas, kurām aktuāls šis jautājums.
Apvienības vadītājs uzskata, ka sabiedrības izpratne un atbalsts vides pieejamības uzlabošanai, ir viens no būtiskiem priekšnosacījumiem reālam rezultātam. "Mūsu mērķis ir un vienmēr būs veicināt reālu situācijas uzlabošanos," uzsvēris Balodis.