"Mums ir izglītība, mums ir iemaņas, lai sākumā stiprinātu šo valsti, bet vēlāk atgrieztos, lai stiprinātu savējo," uzsvēra Mahmuds.
Par spīti ceļā pavadītajām stundām, viņš ir visai možs. Jokodams saka - esot vēl jauns. Dzimtenē Sīrijā strādājis naftas ieguves industrijā. Saasinoties karadarbībai, kopā ar ģimeni nolēmis valsti pamest, tā nonākot nometnē Grieķijā, no kuras tika pārvests uz Latviju.
"Esmu laimīgs, ka esmu nonācis šajā valsti, ka Latvijas pārstāvji deva iespēju būt šeit. Arī pirmajās stundās personāls man ir teicis - laipni lūgti, ja būs kādas grūtības, mēģināsim risināt. Es negribu iespaidoties no citiem, kuri šeit nonākuši atšķirīgā veidā un nav ar kaut ko apmierināti. Es paļaujos pats uz sevi un ticu tam, kas notiek ar mani pašu," īsā sarunā norādīja Mahmuds.
Kopumā Latvijā otrdien nonākušas trīs kuplas ģimenes vairākās paaudzēs. Kā sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP), ģimenes savu dzīvi vēlējušās sākt tieši šeit.
"Pētījuši, kāds ir process patvēruma lietu jautājumos, kāds ir ekonomiskais stāvoklis, kas ir tas, ko viņi var sagaidīt no Latvijas kultūras. Vairākus jautājumus atlases procesā uzdevuši par Latvijas valsti," stāstīja PMLP pārstāve Santa Jonāte.
Viena no pirmajām lietām, ko apņēmies Mahmuds, ir iemācīties valodu. Bērni no iepriekšējām grupām nedaudz jau protot sazināties ar vietējiem. Mahmuds saka - tagad viss ir viņa paša rokās.
Pirmās personas saskaņā ar ES pārvietošanas programmu Latvijā tika nogādātas februārī, bet tagad kopējais skaits sasniedzis 47, ieskaitot 18, kas atbraukuši otrdien. Vairumam dzīvesvieta ir Mucenieki. Dzīvokļus īrēšanai izdevies atrast vien dažiem.
"Ņemot vērā, ka katru mēnesi esam apņēmušies uzņemt līdz 30 personām, šobrīd kapacitāte vēl atļauj. Ceram, ka šis process ar dzīvesvietas rašanu varētu notikt raitāk," atzina Jonāte.
Kopumā divu gadu laikā Latvija apņēmusies uzņemt vairāk nekā 500 personu.