Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

VM: Atsevišķas izglītības iestādes pārmērīgi piemēro Covid-19 ierobežošanas pasākumus

Ģimenes ārstu prakses ir saskārušās ar lielu skolēnu skaita pieplūdumu, kas saistīts ar to, ka izglītības iestādes pārmērīgi piemēro Covid-19 ierobežošanas pasākumus, tādējādi mācību iestādēm būtu jāizvērtē noteiktos iekšējās kārtības ierobežojumus, norādīts Veselības ministrijas (VM) sniegtajās rekomendācijās skolām.

VM aicina izglītības iestādes izvērtēt ieviesto kārtību, lai novērstu pārmērīgu prasību, kas rada nepamatotu slogu vecākiem, ieviešanu.

Kā norāda VM, lai ieviestu pietiekami efektīvus pasākumus Covid-19 ierobežošanai, izglītības iestādei ir jāsadarbojas ar vecākiem un izglītojamajiem, tajā skaitā norādot uz vecāku atbildību uzraudzīt bērnu veselību. Piemēram, skolas var aicināt vecākus katru rītu, pirms vest bērnu uz izglītības iestādi, novērtēt bērna veselības stāvokli, tostarp nosakot, vai bērns jūtas labi un vai viņam nav paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus vai citi simptomi.

Ja bērnam tiek konstatētas akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, pirmkārt, ir jāizvērtē, vai bērnam ir bijuši riski inficēties ar Covid-19, piemēram, bērns pēdējo 14 dienu laikā ir uzturējies valstī ar augstu Covid-19 izplatības risku vai, iespējams, bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku.

Tādēļ, saprātīgi izvērtējot iespējamos riskus, VM skatījumā ir pieļaujams, ka vecāki attaisno bērna prombūtni gadījumos, ja ir plānots kāds kopīgs ģimenes pasākums un vecāki iepriekš ir brīdinājuši izglītības iestādi vai arī ja bērns skolā nav ieradies kāda neparedzēta notikuma dēļ, kas nav saistīts ar slimību, bet pēc vienas dienas prombūtnes atgriežas skolā pilnīgi vesels.

Vadoties pēc VM paustā, tāpat ir pieļaujams, ka vecāki attaisno bērna prombūtni gadījumos, ja bērnam ir bijuši viegli veselības traucējumi un bērns skolā atgriežas izveseļojies pēc trīs dienām.

Tāpat arī VM norāda, ka mazliet paaugstināta ķermeņa temperatūra neliecina par to, ka bērnam ir infekcijas slimība.

Līdz ar to izglītības iestādes tiek aicinātas, konstatējot bērnam nedaudz paaugstinātu ķermeņa temperatūru, ja bērns jūtas vesels, ļaut viņam nomierināties, novilkt virsdrēbju kārtu, un atkārtot ķermeņa temperatūras mērījumu pēc 15 līdz 20 minūtēm.

Arī nelielas iesnas, kas nerada elpošanas traucējumus un nepasliktina bērna kopējo pašsajūtu, nav uzskatāmas par tādas slimības pazīmi, lai bērnu izolētu no izglītības iestādes, skaidro ministrijā.

Top komentāri

rūgtā patiesība
r
VM sagaida bardaku un tad tik sāk kaut ko darīt. Šiem ieteikumiem bija jābūt izstrādātiem uz 31.augustu! Nevis mēnesi bērni, vecāki, skolotāji un ģā čakarē nervus, un tad VM nāk klajā ar paziņojumu. Vienotas kārtības nav joprojām. Daži ģā raksta zīmes pa telefonu, citi liek iet testēties uz covidu, tad sēdēt dzīvajā rindā stundām ilgi, lai dabūtu zīmi, kas ļauj atgriezties skolā, bet tai rindā tas bērns jau 3x varbūt ir inficējies! ĢĀ joprojām ļauj veidot milzu rindas gaiteņos, kur nav nekādas distancēšanās, masku, neviens neko nevēdina un dezinfekcijas šķīdums sen jau kā beidzies. Vai tik grūti pateikt ģā, ka pieņemt drīkst tikai ar pierakstu, stingri ievērojot laikus un nepieļaujot cilvēku drūzmēšanos gaiteņos?
rūgtā patiesība
r
Nākamais! Vai tiešām VM kopā ar psihologiem nevar izstrādāt vadlīnijas, kā izglītības iestādēs runāt ar bērniem par vīrusu, īpaši mazajiem bērniem, kuriem ar tām psihotraumām būs jādzīvo visu mūžu. Ka varbūt nevajag biedēt, ka tad, ja nepietiekami mazgās rokas, nomirs omīte (jo tā omīte varbūt kādam ir ar terminālu vēzi un drīz tiešām nomirs, bet tas bērniņš domās, ka tā ir viņa vaina). Nākamais: ir izglītības iestādes, kas neļauj bērniem iet uz tualeti, tikai katra klase savā starpbrīdī, lai nekrustotos. tajā pašā laikā notiek sports, kur ģērbtuvēs visi krustojas. Un pēc stundām ir gan kori, gan dejas, gan citi pulciņi, kur arī visi krustojas. Vai tiešām ir jāatļauj pēcstundu pulciņi?
water pig
w
Šobrīd par cilvēku veselību ne veselības ministre, ne SPKC, neviens vairs neuztraucas - viss ir atstāts pašplūsmā!!! Bērniem ir uzspļauts pilnībā - ja paveiksies, slimos ar covid bez simptomiem, ja nepaveiksies - nonāks slimnīcā un aplipinās visus skolotājus un savus tuviniekus. Visīstākā laimes spēle, vai krievu rulete! Skolās kas notiek? Tie, kas tur strādā, zin, ka nekāda distancēšanās bērnu vidū vispār nav iespējama, visi tie notiekumi ir priekš tā, lai varētu izlikties, ka viss tiek ievērots un darīts, ja nāk pārbaude. Iesaku pievērst uzmanību arī tam, kas notiek sabiedriskajā stransportā! Kas ikdienā brauc, zin, ka neviens (neviens!) nevelk maskas un nekādu distanci neievēro!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas