Laikraksti "The New York Times" un "The Washington Post", atsaucoties uz vārdā neminētiem avotiem, pirmie ziņoja par šo atļauju, norādot, ka tā dota, reaģējot uz Ziemeļkorejas karaspēka izvietošanu, lai atbalstītu Maskavas kara centienus.
ASV amatpersona, kas runāja ar AFP, apstiprināja, ka šie ziņojumi atbilst patiesībai, savukārt Valsts departamenta, Baltā nama un Pentagona pārstāvji atteicās sniegt komentārus.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir neatlaidīgi pieprasījis Vašingtonas atļauju izmantot raķešu sistēmas ATACMS, lai uzbruktu mērķiem Krievijas teritorijā.
ASV laikraksti vēsta, ka Baidena administrācijas nostājas maiņu izraisīja Ziemeļkorejas karaspēka ierašanās Krievijā. Rietumu izlūkdienestu ziņojumi liecina, ka tur izvietoti aptuveni 10 000 karavīru.
Francija un Lielbritānija, sekojot ASV nostājas maiņai, ir atļāvušas Ukrainai izmantot tai piegādātās tāla darbības rādiusa raķetes "SCALP" un "Storm Shadow", lai uzbruktu Krievijas teritorijai, ziņo Francijas laikraksts "Le Figaro", nesniedzot sīkāku informāciju.
"Francija un Lielbritānija ir atļāvušas Ukrainai uzbrukt dziļi Krievijas teritorijā, izmantojot savas raķetes "SCALP/Storm Shadow"," raksta izdevums.
Francija un Lielbritānija atturējās atļaut to izmantošanu pret mērķiem Krievijas iekšienē bez ASV apstiprinājuma ATACMS izmantošanai.
Vācijas kanclers Olafs Šolcs ir atteicies piegādāt Ukrainai raķetes "Taurus", kuru darbības rādiuss pārsniedz 500 kilometrus, bažījoties, ka tās varētu tikt raidītas pret mērķiem Krievijas teritorijā.