Pentagons apgalvo, ka pagaidām šāds vairogs neesot nepieciešams, jo Irānas centieni izstrādāt tāla rādiusa raķeti cietuši neveiksmi, līdz ar to samazinājies iespējamais apdraudējums Eiropai un Amerikai.
B.Obama sacīja, ka Polijā netiks izvietotas pārtvērējraķetes, bet Čehijā neveidos radaru bāzi. Tie bija elementi, kas ietilpa ASV bijušā prezidenta Džordža V.Buša plānotajā pretraķešu aizsardzības vairogā un izraisīja Krievijas dusmas.
"Vislabākais veids, kā atbildīgi attīstīt mūsu un mūsu sabiedroto drošību, ir izstrādāt pretraķešu aizsardzības sistēmu, kas vislabāk reaģē uz mums draudošajām briesmām un izmanto tehnoloģijas, kas ir efektīva un izdevīga cenas ziņā," sacija B.Obama.
Paredzēts, ka sākotnēji pārtvērējraķetes tiks izvietotas uz kuģiem, bet aptuveni 2015.gadā aizsardzības sistēma sāks darboties arī uz zemes. Sistēma, visticamāk, tikšot izvietota Čehijā un Polijā, paziņoja ASV aizsardzības ministrs Roberts Geitss.
Krievija paudusi gandarījumu par ASV soli, kas varētu nozīmēt Maskavas palīdzību Afganistānā, Maskavā un jautājumos par kodolieroču kontroli.
Tomēr eksperti uzskata, ka Vašingtonas lēmums varetu pasliktināt attiecības ar Austrumeiropas sabiedrotajiem, jo tādas valstis kā Čehija, Polija un Baltijas valstis nav slēpušas, ka pretraķešu aizsardzības vairogs būtu garants to drošībai, ko varētu apdraudēt agresīvu politiku piekopjošā Krievija.