Būdams vērienīgs investors, Ross pirms desmit gadiem problēmās nonākušās kompānijas reorganizēja laikā, kad ASV saistībā ar globālo tirdzniecību ik gadu darbu zaudēja ap 100 000 cilvēku. Rosa atbalstītāji pauduši, ka viņš spējis glābt tūkstošiem strādājošo, novēršot uzņēmumu nedienas. Tomēr Reuters rīcībā esošā informācija liecina, ka 2700 darba vietu pozīcijas ASV vienkārši likvidētas, kad tekstilizstrādājumu, finanšu un automašīnu rezerves detaļu uzņēmumu daļas pārceltas uz citām valstīm.
Šie soļi nebūtu uztverami kā nekas pārsteidzošs, ņemot vērā globalizācijas ietekmi, kas pazeminājusi starptautiskās tirdzniecības barjeras. Tomēr tas ir krasā pretrunā Trampa solījumam aizsargāt amerikāņu darbaspēku no globālās tirdzniecības radītajām problēmām.
"Viņš nav tas, kurš aizsargās amerikāņu darbaspēku, jo pats pārcēlis darbavietas ārpus valsts," paudis kādā no Rosa uzņēmumiem agrāk strādājušais Dons Kojs, kurš darbu zaudējis pērnā gada nogalē. Viņš strādāja automašīnu detaļu ražotnē, kura no Ohaio štata pārcelta uz Meksiku. Agrāk šajā uzņēmumā strādājuši 450 cilvēki.
Ross jau vairākkārt izvairījies komentēt šo informāciju. Iepriekš The Washington Post gan publicētas viņa pārdomas, ka brīvās tirdzniecības līgumi nenāk par labu ASV.
"Kad Ford pārceļ ražotnes uz Meksiku, tiek gan palielināta tās ekonomika, gan mazinātas investīcijas šajā valstī (ASV)," viņš rakstīja.
Trollis JT