Abass aicināja ANO Drošības padomi pieņemt tiesiski saistošu rezolūciju, kas ļautu izkļūt no jau divus gadus ilgušā strupceļa Tuvo Austrumu miera sarunās. Šobrīd Palestīnas Atbrīvošanās organizācijai (PAO) ANO ir novērotāja statuss.
Pagājušajā gadā palestīnieši mēģināja iegūt pilntiesīgas dalībvalsts statusu, taču šis mēģinājums nonāca strupceļā vēl pirms ierosinājuma nodošanas balsošanai Drošības padomē, jo pret to iebilda ASV, kam padomē ir veto tiesības. Taču jautājumu par pieaicinātās valsts statusa piešķiršanu iespējams izšķirt ar balsojumu Ģenerālajā asamblejā, un tam nepieciešams tikai vienkāršs vairākums, ko palestīnieši, domājams, bez pūlēm varētu nodrošināt.
Abass savā runā paziņoja, ka centīsies panākt attiecīgu Ģenerālās asamblejas balsojumu tuvāko mēnešu laikā. "Mēs esam pārliecināti, ka lielais vairākums pasaules valstu atbalsta mūsu centienus, kuru mērķis ir glābt izredzes uz taisnīgu mieru," sacīja Abass, kurš uzstājās tieši pirms Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu.
Tikmēr palestīniešu islāmistu kustības Hamas valdība, kas kontrolē Gazas joslu, nosodīja Abasa "emocionālo" runu un norādīja, ka tā bijusi apliecinājums 1993.gada Oslo miera līguma neveiksmei. "Tas ir skaidrs - šī runa izziņoja kopš Oslo īstenotās politiskās programmas neveiksmi," sacīja Gazas joslas valdības preses pārstāvis Tahers an Nunu, Abasa uzstāšanos raksturojot kā "emocionālu". "Šajā runā bija pretrunas. Viņš runāja par miera procesa un Oslo neveiksmi - un tad aicināja atgriezties pie sarunām," sacīja valdības pārstāvis. "Mēs atkārtoti norādām, ka Abu Mazenam [t.i., Abasam] būtu labāk, ja viņš izsludinātu sarunu un kompromisa nāvi."
Kustības Hamas preses pārstāvis Sami Abu Zuhri kritizēja Abasa ANO pausto prasību, sakot, ka tas bijis "vienpusējs solis, par kuru palestīnieši nav vienojušies". "Saistībā ar šo soli ir daudz jautājumu un piezīmju," norādīja "Hamas" pārstāvis.
Tiešās palestīniešu un izraēliešu sarunas ir pārtrauktas jau divus gadus, jo Abass tās atsakās turpināt, kamēr Izraēla pilnībā nepārtrauks ebreju apmetņu celtniecību okupētajās teritorijās. Lai gan apmetņu celtniecības turpināšanu nosoda arī ASV, tās savam tuvākajam sabiedrotajam Tuvajos Austrumos joprojām nodrošina aizsardzību pret jebkādu spiedienu no ANO puses.