Pilsēta blokāde turpinās jau 17 diennaktis, un Mariopolē pašlaik ir viena no kritiskākajām situācijām Ukrainā. Krievijas karaspēks nepārtraukti turpina bombardēt civilos objektus, pilsētā kopš marta sākuma praktiski nav elektrības, siltuma un ūdens apgādes.
Humānās palīdzības kravas nevar iebraukt pilsētā, un arvien biežāk tiek saņemta informācija par pirmās nepieciešamības preču un medikamentu trūkumu.
Romā bāzētās aģentūras preses dienestā uzsvēra, ka karam Ukrainā būs tālejošas sekas uz pārtikas piegādēm daudzviet pasaulē, jo īpaši Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā.
Kā informēja WFP, pastāv bažas, ka dažās valstīs var pietrūkt graudaugu. ANO dati liecina, ka Libāna 60% kviešu saņem no Ukrainas, Tunisijā no Ukrainas ieved 42% kviešu, bet Arābu pussalas nabadzīgākajā valstī Jemenā Ukrainas kvieši veido 22% patērēto kviešu.
ANO aplēses liecina, ka karš Ukrainā ietekmē 13 miljonus cilvēku.
Kopš Krievija 24.februārī sāka iebrukumu Ukrainā valsti pametuši 3,2 miljoni cilvēku, bet vēl divi miljoni pametuši mājas, lai meklētu drošāku patvērumu citviet Ukrainā, liecina ANO dati.