Nesējraķete Atlas 5 pacēlās no kosmodroma Kanaveralas zemesragā Floridā ASV pulksten 23.03 svētdienas vakarā pēc vietējā laika. 53 minūtes pēc tam Solar Orbiter atdalījās no nesējraķetes, un ESA vēl pēc dažām minūtēm saņēma pirmos signālus no zondes.
Uz 1800 kilogramu smagās Solar Orbiter, ko pēc ESA pasūtījuma uzbūvējis uzņēmums Airbus Defence and Space, uzmontēti 10 instrumenti, kas tiks izmantoti Saules un vides ap zondi pētīšanai. Misijas izmaksas sasniedz 1,5 miljardus ASV dolāru, ko kopīgi sedz ESA un NASA.
Paredzams, ka zonde periodiski pietuvosies Saulei 42 miljonu kilometru attālumā no tās virsmas. BBC vēsta, ka, lai pasargātu zondi un instrumentus no milzīgā karstuma, tie izvietoti aiz liela titāna vairoga. Tikai fotografēšanas un citu datu iegūšanas laikā vairogā atdarīsies īpašas atveres instrumentiem, bet pēc tam tās aizvērsies, lai pasargātu tos no izkušanas. "Mums nācās attīstīt daudz jaunu tehnoloģiju, lai panāktu, ka kosmiskā zonde var izturēt temperatūru līdz pat 600 grādiem," BBC citē Airbus sistēminženieri Mišelu Spreiku.
Ar zondi padziļināti izpētīs Saules aktivitātes
Ceļu uz Sauli ir sākusi Eiropas Kosmosa aģentūras (ESA) zonde Solar Orbiter, lai kopīgā misijā ar ASV Nacionālo aeronautikas un kosmosa aģentūru NASA pētītu Saules magnētisko lauku, tās polus, Saules vēja rašanos, Saules aktivitāšu ietekmi uz Zemes laika apstākļiem, vēsta Spacenews.com.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.
LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS
Aktuāli
Krievija naktī uzbrukusi Ukrainai ar 93 droniem
Krievijas aizvadītajā naktī uzbruka Ukrainai ar 93 droniem, piektdien paziņoja Ukrainas Gaisa spēki.
EK prezidente Leiena sasirgusi ar smagu pneimoniju
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena atcēlusi visus nākamo divu nedēļu ceļošanas plānus, jo viņa slimo ar smagu pneimoniju, noskaidrojusi ziņu aģentūra DPA.