Ministrs norādīja, ka Latvija ir gatava stingriem pasākumiem, taču vispirms nepieciešams spert pirmo soli - direktīva par reģistra ieviešanu obligāti šogad jāpieņem Eiropas Parlamentam.
Kozlovskis atkārtoja jau iepriekš pausto, proti, Latvija aviopasažieru datu reģistru varētu ieviest nākamā gada sākumā. Šobrīd tiekot strādāts pie tehniskām detaļām. Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto Pasažieru datu apstrādes likumu valsts sekretāru sanāksmē izsludināja šovasar. IeM aģentūra LETA noskaidroja, ka šobrīd šis jautājums ir saskaņošanas stadijā. Precizēto likumprojekta redakciju vēlreiz skaņos ar ministrijām un tad virzīs uz valdību.
Ceturtdien ES ministriem bijusi tikšanās ar interneta industrijas pārstāvjiem, piemēram, Google, Twitter un Facebook, lai maksimāli nepieļautu teroristu organizācijas Islāma valsts propagandu un naida runas izplatīšanos internetā. Panākta vienošanās, ka šādas tikšanās tiks organizētas arī turpmāk, norādīja Kozlovskis.
Ministrs arī pastāstīja, ka nolemts stiprināt Eiropas policijas biroja Eiropol šovasar izveidoto vienību, kas nodarbojas ar teroristu propagandas identificēšanu. Rezultāti liecina, ka no jūlija vidus līdz novembra sākumam konstatēti vairāk nekā 1000 aizdomīgi informācijas gadījumi un lielākā daļa no tiem internetā jau izdzēsti.
Šodienas padomes sanāksmes darba kārtībā vēl būs jautājumi par migrāciju.
Jau ziņots, ka iepriekšējā padomes sanāksmē 20.novembrī ES dalībvalstis vienojās nekavējoties pastiprināt visu ceļotāju, tostarp Eiropas valstu pilsoņu, pārbaudi uz Šengenas zonas ārējām robežām.
Turpmāk visām personām, kas dodas uz un no trešajām valstīm, pārbaudīs pases datus ar atbilstošām datu sistēmām. Ņemot vērā minēto, sanāksmē Briselē centrālais jautājums ir pasažieru datu reģistra obligāta ieviešana līdz šī gada beigām.