Aizstāv klubus
"Epidēmija mainās," virtuālajā brīfingā pavēstīja PVO Klusā okeāna rietumu reģionālais direktors Takeši Kasai. "Divdesmitgadnieki, trīsdesmitgadnieki un četrdesmitgadnieki arvien vairāk veicina izplatību. Daudzi nezina, ka ir inficējušies."
"Jauni cilvēki var inficēties, jauni cilvēki var nomirt, un jauni cilvēki var pārnēsāt vīrusu," jau jūlija izskaņā brīdināja PVO vadītājs Tedross Adhanoms Gebreiesuss, norādot, ka ziemeļu puslodē dzīvojošie jaunieši, vēloties izbaudīt vasaru, ir zaudējuši piesardzību. ASV, kā ziņo portāls Healthline, inficēto demogrāfija mainās, un, piemēram, Teksasas un Floridas štatos vairums inficēto ir vecumā no 20 līdz 30 gadiem. Tiesa gan, tas varētu būt daļēji saistīts ar vīrusa testu pieejamību. "Tagad mēs varam veikt testus dažādās vecuma grupās daudz brīvāk," komentējis Klīvlendas Bērnu klīnikas ārsts Frenks Espers. Tomēr eksperti nenoliedz, ka ASV jaunieši mēdz būt pārgalvīgi. Francijā un Spānijā jaunieši pat ir protestējuši pret naktsdzīves un festivālu aizliegumiem. Eksperti gan atgādina, ka naktsklubi un bāri ir starp augstākā riska vietām. Augusta sākumā konstatētais uzliesmojums Igaunijā, kā ziņoja ERR, izsekots līdz kādam Tartu naktsklubam. Maijā Dienvidkorejā vairāk nekā simts Seulas naktsklubu apmeklētāji inficējās ar vīrusu, Japānā puse perēkļu izsekoti līdz bāriem.
World Economic Forum dati gan rāda, ka inficēto pieaugums jauniešu vidū varētu nebūt saistīts tikai ar izklaidi, bet arī ar nepieciešamību strādāt.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 19. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!