Kā piektdien pavēstīja par referenduma rīkošanu atbildīgās komisijas priekšsēdētājs Mihails Maļiševs, "līdz šodienai savu dalību apstiprinājuši 69 novērotāji no 23 valstīm - Krievijas, Latvijas, Beļģijas, Izraēlas, Polijas, Francijas, Itālijas, Moldovas, Serbijas, ASV, Ungārijas, Vācijas, Austrijas, Čehijas, Somijas, Bulgārijas, Mongolijas, Spānijas, Grieķijas, Portugāles, Slovēnijas, Kipras un Ķīnas".
Jau ziņots, ka referendums notiks 16.martā, un tajā Krimas vēlētājiem būs jāatbild uz diviem jautājumiem: "Vai jūs atbalstāt Krimas iekļaušanos Krievijas Federācijas sastāvā federācijas subjekta statusā? Vai jūs esat par Krimas 1992.gada konstitūcijas atjaunošanu?"
Referenduma jautājumi būs krievu, ukraiņu un Krimas tatāru valodā.
Referendums svētdien norisināsies no plkst.8. līdz plkst.20.
Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.
Kijeva jebkādus Krimas mēģinājumus rīkot referendumu pasludinājusi par nelikumīgiem, taču tajā pašā laikā Krievijas Valsts domē iesniegts likumprojekts, kas paredz atvieglot kārtību, kādā valstij pievienojamas jaunas teritorijas.
Likumprojekts paredz, ka par pietiekamu aneksijas pamatu uzskatāma "tautas gribas izteikšana", kas, piemēram, izpaudusies referendumā.
Ja referendumā tiks izlemts par pievienošanos Krievijai, "Krimas republika kā neatkarīga un suverēna valsts lūgs Krievijas Federāciju to pievienot", nolēmis Krimas parlaments.