"Ar to apstākli, ka šīs AES celtniecība nozīmē arī atbrīvošanos no līdzšinējās enerģētiskās atkarības, kura pirmo reizi 20 gadu laikā tikusi stipri izkustināta, nav apmierināti enerģētiķu, daļēji arī oligarhu grupējumi, kuriem labāk patiktu, ja mēs arī turpmāk būtu atkarīgi no Krievijas importa, tādēļ pretošanās pārkārtojumiem nav nekas jauns," sacījis politiķis, reaģējot uz atgādinājumu, ka izredzes īstenot šo projektu apšaubījuši gan daži vietējie oligarhi, gan atsevišķi Seima deputāti, gan kaimiņi latvieši, kas laika gaitā dažādi vērtējuši arī savu gatavību tajā iesaistīties.
"Visaginas AES ir svarīgs stratēģisks projekts, kam jānostiprina ne tikai Lietuvas, bet arī visa reģiona enerģētiskā neatkarība. Tiešām nākas vērot, ka neatkarības pretiniekiem ir ietekme gan aiz Lietuvas robežām, gan pašā Lietuvā, tādēļ dažkārt šādi viedokļi dzirdami," izteicies Lietuvas valdības vadītājs.
"Esmu pārliecināts, ka sarunas ar [stratēģisko investoru] "Hitachi-General Electric" līdz gada beigām tiks sekmīgi pabeigtas - gan koncesijas līgums, gan akcionāru līgums ar reģionālajiem partneriem, jo pati Baltijas valstu elektroenerģijas tirgus tālākās attīstības ekonomiskā loģika norāda uz vienkāršu un skaidru lietu - šāda AES ekonomiski ir ļoti izdevīga," viņš piebildis.
Pēc Kubiļus teiktā, sarunas ar reģionālajiem partneriem norisinās ļoti intensīvi. "Tiešām redzu ļoti būtisku progresu, kas, bez šaubām, raisa zināmas bažas tiem, kuri cenšas gādāt, lai Kaļiņingradas Baltijas AES būtu vienīgais šāda veida projekts," izteicies Lietuvas premjers.
Visaginas atomelektrostaciju Lietuva iecerējusi būvēt kopā ar Latviju, Igauniju un Poliju.