ANO Drošības padome vienprātīgi apstiprinājusi astoņas sakciju paketes, tostarp aizliedzot svarīgākās eksportpreces - tekstilizstrādājumu - eksportu un ierobežojot naftas importu. Tādējādi ANO reaģēja uz Phenjanas sarīkoto ūdeņraža bumbas izmēģinājumu. Šī bumba esot bijusi pietiekami kompakta, lai būtu montējama uz tālas distances raķetes.
Āzijas un Klusā okeāna miera komitejas pārstāvis ir citēts Ziemeļkorejas ziņu aģentūrā KCNA un paudis nosodījumu par "briesmīgo sankciju rezolūciju, un norādīja uz stingru atriebību ASV un tās sabiedrotajiem".
"Ziemeļkorejas armija un tauta vienbalsīgi pieprasa, lai jeņķi, kuri ir galvenie sankciju rezolūcijas būvnieki, tiktu sisti līdz nāvei, jo nūja ir piemērota trakam sunim," pausts KCNA publiskotajā paziņojumā.
"Ir laiks iznīcināt ASV imperiālistiskos agresorus. Samalsim ASV pelnos un tumsā," piebildis Ziemeļkorejas pārstāvis.
Šī nebūt nav pirmā reize, kad Ziemeļkoreja izplata daiļrunīgus draudus ASV. Vēl nesen tika publiskots draudu video, kurā vizualizēts, kā no Ziemeļkorejas palaista raķete ietriecas ASV piederošajā Klusā okeāna teritorijā Guamā."
Ziemeļkoreja jau iepriekš pamatojusi, ka kodolieroči tai vajadzīgi, lai pasargātu sevi no naidīgajiem ASV spēkiem.
Eksperti brīdinājuši, ka Ziemeļkorejas kodolprogramma kopš Kima Čen Una nākšanas pie varas "uzņēmusi apgriezienus". Arī iepriekš Ziemeļkorejai piemērotas dažādas sankcijas, bet tās nav atturējušas šo izolēto valsti no kodolbruņošanās.
Jau vēstīts, ka ANO Drošības padome jaunās sankcijas piemēroja vienbalsīgi, tostarp "par" balsojot Ķīnai un Krievijai. Tiesa, šo abu valstu spiediena rezultātā Vašingtonas prasītās sankcijas mīkstinātas - sākotnēji tajās bija ietverts arī pilnīgs naftas embargo Ziemeļkorejai, kā arī tās līdera Kima aktīvu iesaldēšana.
Kad resnā cūka pelnos
tak
vecis