Dienvidkoreja un Japāna ir paudušas nosodījumu un ASV izteikušas bažas
par Krievijas plāniem izvietot
Kurskas apgabalā Krievijā ap
sešiem tūkstošiem Ziemeļkorejas militāro celtnieku un
sapieru.
Ziemeļkoreja šogad ir nosūtījusi uz Krieviju vēl 3000 karavīrus, kā arī turpina tai piegādāt raķetes, artilēriju un munīciju, lai palīdzētu Maskavai karā pret Kijivu, ceturtdien paziņoja Dienvidkorejas armija.
Ziemeļkoreja nosūtījusi vairāk karavīru uz Krieviju un daļa no Ziemeļkorejas karavīriem atkal nosūtīti uz Kurskas apgabalu, ceturtdien paziņojis Dienvidkorejas Nacionālais izlūkdienests.
Padziļinoties Krievijas un Ziemeļkorejas divpusējai sadarbībai, militāro kravu apjoms, ko Ziemeļkoreja piegādā Krievijai, var pieaugt, teikts ASV Kara studiju institūta (ISW) ziņojumā.
Ziemeļkorejas karavīri, kas iepriekš karoja Krievijas armijas pusē frontē Kurskas apgabalā, kopš janvāra vidus nav bijuši iesaistīti kaujās, otrdien paziņoja Dienvidkorejas izlūkdienests.
Ziemeļkorejas karavīri, kas piedalījās kaujās pret Ukrainu Krievijas armijas pusē Kurskas apgabalā, pēc smagiem zaudējumiem ir atvilkti no frontes līnijas, vēsta laikraksts "New York Times", atsaucoties uz Ukrainas un ASV amatpersonām.
ASV prezidents Donalds Tramps plāno atkal sazināties ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, ar kuru Tramps ticies jau trīs reizes, republikāņu prezidents teica intervijā televīzijas kanālam "Fox News", nodēvējot Kimu par gudrinieku.