Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 8. janvāris
Ivanda, Gatis

ES aptur apmācību misijas Mali

Ņemot vērā situāciju, kas Mali izveidojusies pēc pagājušās nedēļas armijas apvērsuma, Eiropas Savienība (ES) aptur savas apmācību misijas šajā Rietumāfrikas valstī, trešdien pavēstīja amatpersonas.

Šim solim ir pagaidu raksturs, sacīja ES augstais ārlietu pārstāvis Žozeps Borreljs, paužot cerību, ka misijas darbu varēs atsākt iespējami drīz.

ES Mali ir divas apmācību misijas. Viena strādā ar armiju, bet otra ar civilajiem drošības spēkiem, šādi cenšoties stiprināt valsts spējas kontrolēt plašo, bet nestabilo teritoriju.

Pēc ES aizsardzības ministru sanāksmes Berlīnē Borreljs sacīja, ka abas misijas "tiek uz laiku apturētas, jo izveidojušos apstākļu dēļ tām savas normālās aktivitātes turpināt nav iespējams".

ES Apmācību misijā (EUTM) Mali kopš tās izveidošanas 2013.gadā apmācīti aptuveni 18 000 karavīru, tomēr šo karavīru vidū nav galveno puča līderu, skaidro Brisele.

ES vēlas arī turpmāk palīdzēt Mali pārvarēt savas problēmas, sacīja Borreljs, cita starpā arī tāpēc, ka ES negrib, lai Mali kļūtu par placdarmu, no kura tiek izvērsti uzbrukumi Eiropai.

"ES Mali ir ieguldījusi daudz, un mēs negribam, ka šie pūliņi būs izrādījušies veltīgi," sacīja Borreljs.

"Darbs turpināsies, un mēs atsāksim aktivitātes, cik vien drīz iespējams."

ES prezidējošās valsts Vācijas aizsardzības ministre Annegrēta Krampa-Karenbauere mudināja puča līderus iespējami drīz sākt pāreju un civilistu administrāciju un jaunām vēlēšanām.

Pučā 18.augustā tika gāzts Mali prezidents Ibrahims Bubakars Keita, izraisot šoku Mali kaimiņvalstīs, kas bažījas, ka trauslā valsts, kurai jācīnās ar džihādistiem un ekonomikas krīzi, ieslīgs haosā.

Prezidents Keita, kuru 18.augustā sagrāba sadumpojušies karavīri, naktī uz 19.augustu paziņoja par atkāpšanos no amata.

Viņš arī apliecināja, ka tiek atlaista valdība un parlaments.

Pučisti 19.augustā neilgi pēc prezidenta Keitas paziņojuma par atkāpšanos apliecināja, ka valstī pārņem pārejas pilnvaras.

Mali hunta svētdien pavēstīja, ka vēlas, lai valsti nākamos trīs gadus pārvaldītu armijas vadīta pārejas administrācija.

Kaut arī pučs izsaucis starptautisku nosodījumu, galvaspilsētas ielās prezidenta gāšanu svinēja tūkstošiem opozīcijas atbalstītāju.

Pēdējo mēnešu laikā Mali bija aktivizējusies protestu kustība pret līdzšinējo valdību, kas tiek vainota nespējā risināt samilzušās ekonomikas problēmas un tikt galā ar islāmistu nemierniekiem.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits