Vardarbības pārtraukšanas Sīrijā plāns, kuru izstrādāja ANO un Arābu Līgas valstu īpašais sūtnis, bijušais ANO ģenerālsekretārs Kofi Annans, formāli stājās spēkā 12. aprīlī. Tomēr opozīcijas pārstāvji un cilvēktiesību aizstāvji ziņo, ka Damaska nepilda miera plāna nosacījumus, tajā skaitā neizved smago militāro tehniku no Sīrijas pilsētu ielām un turpina apšaudīt opozīcijas piekritējus.
ANO Drošības Padome ir piekritusi nosūtīt uz Sīriju no 300 neapbruņotiem novērotājiem sastāvošu delegāciju, kura kontrolēs pamiera nosacījumu izpildi. Pašlaik valstī jau strādā neliela novērotāju misija.
A. Žipē piekrita nepieciešamībai pēc iespējas ātrāk nosūtīt novērotājus uz Sīriju, tomēr vienlaikus uzsvēra, ka ja miera plāns cietīs neveiksmi, „mums nāksies pāriet pie jauna posma, kura laikā šīs traģēdijas pārtraukšanai būs vajadzīga rezolūcija, kas atļauj spēka pielietošanu”.
Tajā pašā laikā nav šaubu, ka mēģinājums pieņemt šādu rezolūciju neizbēgami saskarsies ar Krievijas un Ķīnas veto, kuras vairākkārt izteikušās pret spēka izmantošanu Sīrijā un „Lībijas scenārija” atkārtošanos.
Francijas ārlietu ministra izteikumi liecina, ka Parīze vairāk neuzskata K. Annana miera plānu par adekvātu un ir gatava ieņemt agresīvāku pozīciju, tomēr eksperti norāda, ka vismaz šobrīd šādai pieejai nav nekādu izredžu uz panākumiem, galvenokārt tādēļ, ka Krievija un Ķīna turpina iebilst pret jebkādiem pasākumiem, kuri var izskatīties kā ārēja iejaukšanās situācijā.
Piemēram, Krievija ir pilnībā atbalstījusi K.Annana plānu, un tas padara vēl mazāk ticamu Maskavas nostājas maiņu. Bez tam arī citas ANO Drošības Padomes dalībvalstis uzskata, ka miera plāna īstenošanai nepieciešams ilgāks laiks.
Tās principā piekrīt K. Annana viedoklim, ka situāciju var mainīt, pakāpeniski izvietojot konfliktu pārņemtajās pilsētās pastāvīgos ANO novērotājus, kā arī norāda, ka, piemēram, Homsā jau ir vērojamas pozitīvas pārmaiņās.
Tāpat K. Annana miera plāns ir vienīgais dokuments attiecībā uz Sīriju, kuru atbalstījusi ANO Drošības Padome, un eksperti uzskata, ka padomes dalībvalstis neoficiāli vienojušās, ka tieši K. Annanam, nevis Francijas vai kādas citas valsts valdībai būs jānovērtē plāna panākumus vai neveiksmes.