"Gribētos ticēt, ka Eiropas Savienība atradīs šo problēmu risinājumu. Lai gan redzu bažas, par kurām runājuši jau daudzi mani kolēģi, ka daudzas valstis, daudzi politiķi nav gatavi pieņemt saliedētus lēmumus," sestdien uzstājoties bankas "Sberbanka" lietišķajās brokastīs Maskavā teica Kudrins.
""Eiropas Savienoto Valstu" izveide būtu pozitīvs lēmums, liecinātu par pilnībā jaunu valstu, lēmumu metožu un vadības saliedēšanās līmeni, kas stiprinātu pārnacionālās institūcijas. Bet, visticamāk, notiks variants, ka kāds pamet [eiro] zonu, jo, protams, notiks lēmumu stiprināšana Eiropas Savienības līmenī, lēmumu saliedēšana ES līmenī," klāstīja bijušais Krievijas finanšu ministrs, kas izpelnījās atzinību arī Rietumvalstīs.
"Tādēļ esmu pesimistiski noskaņots par prognozēm tuvākajos gados," Kudrins pabeidza savu runu par eiro zonas nākotni.
Pašlaik arvien padziļinās bažas, ka Itālija var kļūt par nākamo eirozonas parādu krīzes upuri, sekojot Grieķijai, Īrijai un Portugālei, kas bija spiestas prasīt starptautiskos aizdevumus savu ekonomiku glābšanai no bankrota, tādējādi apdraudot visas eiro zonas stabilitāti.
Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs septembra beigās parakstīja dekrētu par vicepremjera un finanšu ministra Alekseja Kudrina atbrīvošanu no amata.
Pirms tam Medvedevs paziņoja, ka vicepremjeram un finanšu ministram Kudrinam jādemisionē, jo Kudrins iepriekš žurnālistiem teica, ka nepaliks valdībā, ja par premjerministru kļūs pašreizējais prezidents Medvedevs, ar kuru viņam ir domstarpības budžeta jautājumos.