Jaunā "Breksita brīvību" likumprojekta mērķis ir "reformēt, atcelt un aizstāt" palikušos ES noteikumu un samazināt birokrātiju uzņēmumiem, paziņoja Džonsons.
"Plāni, ko mēs šodien esam izklāstījuši, vēl vairāk atraisīs breksita priekšrocības un nodrošinās, ka uzņēmumi var tērēt vairāk naudas investīcijām, inovācijām un darbavietu radīšanai," uzsvēra premjerministrs.
"Mūsu jaunais Breksita brīvību likumprojekts izbeigs ES tiesību īpašo statusu mūsu tiesiskajā regulējumā un nodrošinās, ka mēs turpmāk varēsim vieglāk grozīt vai atcelt novecojušos ES noteikumus," norādīts Džonsona paziņojumā.
Tikmēr kritiķi pārmet Džonsonam nepabeigtu plānu publiskošanu, lai iegūtu neapmierināto konservatīvo deputātu atbalstu.
Pēdējā laikā izskanējuši aicinājumi Džonsonam atkāpties saistībā ar ballītēm Dauningstrītā karantīnas režīma laikā un citiem neseniem skandāliem.
Lielbritānija izstājās no ES 2020.gada 31.janvārī, bet saskaņā ar izstāšanās vienošanos turpināja ievērot vairumu ES noteikumu līdz 2021.gada sākumam.
Lai gan Lielbritānija tad pameta ES vienoto tirgu un muitas savienību, tā saglabāja daudzus ES noteikumus, solot tos izskatīt atsevišķi pēc breksita.
Tikmēr valdība apgalvo, ka tālu aizgājusi no ES, noslēdzot vairākas jaunas tirdzniecības vienošanās un veidojot jaunu neatkarīgu ārpolitiku.
Taču valdība arī kritizēta par problēmām, kas radušās no breksita, tostarp lielāku birokrātiju un darbaspēka trūkumu vairākās nozarēs.