Politico žurnālists Raiens Hīts vērtējis ES dalībvalstu līderus, ņemot vērā viņu ietekmi uz diviem svarīgākajiem jautājumiem, ko paredzēts apspriest šīs nedēļas samitā, - Lielbritānijas referendumu un imigrācijas krīzes iespējamajiem risinājumiem.
Hīts skaidro, ka Kučinskim ir vismazāk ietekmes gan vienā, gan otrā jautājumā, jo viņa partijai nav Eiropas līmeņa sabiedroto un šis ir viņa pirmais samits.
Arī pārējo Baltijas valstu ietekme abos jautājumos netiek vērtēta kā spēcīga. Kā ietekmīgākais līderis Baltijas valstu starpā atzīmēta Daļa Grībauskaite.
Trīs spēcīgākie līderi ir Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons, no kura ir atkarīga vienošanās par Lielbritānijas nākotni, Vācijas kanclere Angela Merkele, kuras viedoklī ieklausās citi, un Itālijas premjerministrs Mateo Renci, kurš ir diskusiju centrā valsts novietojuma un sev pievērstās uzmanības dēļ.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Kučinskis šodien dodas uz Briseli. Eiropadomes sanāksme notiks 18.februārī un 19.februārī, un tās darba kārtībā būs diskusija par savstarpēji pieņemamiem risinājumiem problemātiskajās jomās saistībā ar Lielbritānijas plāniem rīkot referendumu un migrācijas jautājumi. Paredzams, ka Eiropadome izvērtēs, kā tiek īstenoti tās pieņemtie lēmumi, reaģējot uz migrācijas un bēgļu krīzi.
Uzturoties Briselē, premjeram ir plānotas arī divpusējas tikšanās ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Martinu Šulcu, Eiropadomes priekšsēdētāju Donaldu Tusku un Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru. Premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka šīs būs iepazīšanās vizītes.
Kučinskim ir paredzēta tikšanās arī ar Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski (Vienotība). Ar viņu plānots pārrunāt Zaļo un zemnieku savienības iespējamo sadarbību ar Eiropas tautas partijas grupu.