Ministrs konkrēti norādīja uz ASV ANO vēstnieces Sūzanas Raisas izteikumiem, ka Damaskas terorakts ir liecība tam, ka ANO Drošības padome nedrīkst kavēties ar Sīrijas rezolūcijas pieņemšanu. "Citiem vārdiem, (..) tas nozīmēja - turpināsim atbalstīt šādus teroraktus, kamēr Drošības padome neizdarīs to, ko mēs gribam. Tā vispār ir šaušalīga nostāja," sacīja Lavrovs. Arī citus amerikāņu diplomātu izteikumus viņš raksturoja kā "tiešu attaisnojumu terorismam".
Krievija un Ķīna 19.jūlijā ANO Drošības padomē izmantoja savas veto tiesības, lai bloķētu rietumvalstu izstrādāto Sīrijas sankciju rezolūciju. Rezolūcijā Sīrijas režīmam piedraudēts ar sankcijām, ja netiks pārtraukta smago ieroču izmantošana.
Rietumu ierosinātajā rezolūcijā, atsaucoties uz ANO hartas 7.nodaļu, Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam bija draudēts ar nemilitārām sankcijām, ja viņš desmit dienu laikā kopš rezolūcijas pieņemšanas brīža neapturēs smago ieroču pielietošanu.
Kā pēc balsojuma skaidroja Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins, rezolūcijas mērķis bijis "pavērt ceļu sankciju spiedienam un tālākai ārējai militārai intervencei Sīrijas iekšējās lietās". "Viņu aprēķini izmantot ANO Drošības padomi, lai īstenotu savus plānus izdarīt spiedienu uz suverēnām valstīm, nevainagosies ar panākumiem," piebilda Čurkins.
Pēc Čurkina domām, rietumvalstis mēģinājušas pieliet eļļu "ekstrēmistu, tostarp teroristisko grupējumu, ugunij", un Lielbritānijas, ASV, Francijas, Vācijas un Portugāles virzītā rezolūcija nebija objektīva.