Labākajās Kremļa propagandas tradīcijās ieturētais vēstījums balstīts uz apgalvojumu, ka Krievijai nebijis citas izvēles, kā vien glābt Doņeckas un Luhanskas apgabalus no Rietumu sakūdītās naidīgās Ukrainas gaidāmā iebrukuma, kas varētu izvērsties kodolkarā.
"Diemžēl pastāv tādi spēki, kuri organiski ienīst Krieviju un pašlaik dara visu, lai izraisītu karu un lai jūs pēc trim četriem gadiem tiktu ierauti starp šiem pazudinošajiem dzirnakmeņiem," - tā par pašreizējās situācijas iemesliem ieteikts stāstīt devīto līdz vienpadsmito klašu skolēniem.
Tādus metodiskos norādījumus raidsabiedrības BBC krievu redakcijai atsūtījuši divi Maskavas skolotāji, bet saskaņā ar izdevuma "Mediazona" rīcībā esošo informāciju, tos saņēmušas arī Kalugas, Tulas un Sahalīnas apgabalu skolas.
"Aizokeāna kuratori Ukrainas varasiestādēm un nākamajām paaudzēm izvirzījuši šausmīgu uzdevumu - uzvaru pār Krieviju par katru cenu, jeb, kā mēdz sacīt, "cīņu ar Krieviju līdz pat pēdējam ukrainim"," skaidrojuši metodiskā materiāla autori.
"Doņeckas un Luhanskas apgabali bombardēti astoņu gadu garumā, nerēķinoties ne ar bērnu, ne sirmgalvju dzīvībām, nežēlojot rūpnīcas, skolas, dzīvojamās ēkas, ko savulaik būvējuši celtnieki no visas Padomju Savienības. Par ko? Tikai par to, ka šie divi apgabali lūdza sev ierobežotu patstāvību, turklāt Ukrainas sastāvā. Luganskieši un doņeckieši gribēja pavisam maz - lai krievu valoda viņu apgabalos kļūtu par otro valsts valodu līdztekus ukraiņu valodai, lai viņu reģioniem tiktu piešķirtas zināmas pašpārvaldes funkcijas," viņi apgalvojuši.
"Jau pirms vairākiem gadiem kļuva skaidrs, kas notiks, ja mūsu valstij uzbruks milzīgā, pastiprinātā Ukrainas armija, apmāta un noskaņota pret Krieviju ārkārtīgi naidīgi. Neko citu kā vien mēģinājumus novilcināt laiku un gatavoties karam no Ukrainas puses nevarēja paredzēt," klāstīts rokasgrāmatā.
"Pēc trim, augstākais, četriem gadiem, Krievija saskartos nevis vienkārši ar karu, bet ar karu, kura mērķis ir iznīcība un paverdzināšana un, kā nesen klaji paziņoja [Ukrainas prezidents] Volodimirs Zelenskis, kurā tiktu izmantoti kodolieroči, un tādas iespējas Ukrainai ir, paturot prātā tās sabiedrotos," teikts dokumentā.
"Jebkurš karš uzskatāms par ļaunumu, tāpat kā jebkura netaisnība un vardarbība. Kā apturēt ļaunumu? Mēs visi nodrebam, dzirdot ziņas, ka kāds naidpilns necilvēks iegājis kādā skolā ar ieroci un sarīkojis asiņainus teroraktus. Kā rīkoties drosmīgam un godīgam cilvēkam, uzzinot par šāda izdzimteņa tuvošanos savai skolai? Vai nostāties maliņā ar plakātu "Es - par mieru"? Vai arī apturēt šo nepieskaitāmo, kurš nāk ar vienu vienīgu mērķi - nogalināt jūsu draugus un draudzenes?" vaicājuši Krievijas izglītības metodiķi, cita starpā aicinot skolēnus arī noskatīties Krievijas prezidenta Vladimira Putina runas.
Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, un Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēma plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas austrumos.
15.februārī Krievijas Valsts dome aicināja prezidentu atzīt kaujinieku bandu pašpasludinātās Doņeckas un Luganskas republikas un Putins 21.februārī paziņoja par to atzīšanu, bet trīs dienas vēlāk Krievijas spēki sāka karu pret Ukrainu, iebrūkot tajā gan no Krievijas, gan Baltkrievijas puses.