"Es saku Krievijai un Ķīnai, ka viņu attieksme Sīrijas krīzes jautājumā vājinājusi mūsu spējas piepildīt mandātu, ko mums piešķīrusi Apvienoto Nāciju harta," tiekoties ar Francijas vēstniekiem, sacīja Olands. "Mūsu valsts tikai piedalās operācijās, lai saglabātu mieru vai aizsargātu civiliedzīvotājus, pamatojoties mandātā un līdz ar to ANO Drošības padomes rezolūcijā," norādīja prezidents.
"Lai tas notiktu, [Drošības padomes] dalībvalstīm ir jāuzņemas atbildība, lai ļautu pieņemt lēmumus," uzsvēra Olands."Sistēmas bloķēšana noved pie tā, ka to apiet, vai arī pie tās bezspēcības," konstatēja prezidents.
Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar Londonā bāzētās aktīvistu organizācijas "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR) datiem tajā dzīvību ir zaudējuši teju 25 000 cilvēku. Atbilstoši oficiālās Damaskas datiem nemieros nogalināti 8000 cilvēku.
Rietumi un vairākas arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību cenšas panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķē Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.
Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņemot palīdzību no ārzemēm.
Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu. Kā arābu, tā Rietumu medijos regulāri parādās ziņas, ka bruņotās opozīcijas pusē karo ārvalstu kaujinieki. Tā Libānas telekanāls "Al Mayadin" vēl sestdien brīdināja, ka Sīrija vairāku valstu džihādistiem ir kļuvusi par "jauno Afganistānu".