"Tie, kas domā, ka ar ekonomiskajām sankcijām var nospiest Turciju uz ceļiem, maldās," vizītes laikā Azerbaidžānā pavēstīja Davutoglu.
Turcijas premjers arī uzsvēra, ka Turcija nelūgs piedošanu par Krievijas bumbvedēja "Su-24" notriekšanu 24.novembrī uz Sīrijas-Turcijas robežas, jo valsts gaisa spēki aizsargājuši robežu.
Vienlaikus Davutoglu paziņoja, ka Turcija iestājas par atklāta dialoga saglabāšanu ar Krieviju.
"Starp turku un krievu tautām nav nekādu problēmu. Mēs vienmēr ar īpašu uzmanību esam attiekušies pret attiecībām ar Krieviju. Un uzskatām, ka šobrīd mums ir obligāti jāuztur dialogs," pavēstīja premjers.
Turcijas gaisa spēki pie Sīrijas robežas 24.novembrī notrieca Krievijas bumbvedēju, kas, kā apgalvo Ankara, bija pārkāpis tās gaisa telpu.
Maskava noliedz, ka tās bumbvedējs "Su-24" būtu ielidojis Turcijā. Viens no lidmašīnas pilotiem gāja bojā, bet otru pilotu izglāba Sīrijas armija.
Bumbvedēja notriekšana izraisījusi bezprecedenta Maskavas un Ankaras attiecību saasināšanos.
Krievijas enerģētikas ministrs Aleksands Novaks ceturtdien paziņoja, ka Krievija un Turcija apturējušas pārrunas par kopīgo gāzes cauruļvada "TurkStream" projektu.
Viņš pavēstīja, ka starpvaldību Tirdzniecības un ekonomikas sadarbības komisija, kas atbildīga par šī projekta īstenošanu, pārtraukusi pārrunas saistībā ar Krievijas atbildes soļiem Turcijai par krievu lidmašīnas notriekšanu.
Par "TurkStream" cauruļvadu, kas paredzējis Krievijas gāzi transportēt līdz Turcijas robežai ar Grieķiju cauri Melnajai jūrai, tika paziņots 2014.gada decembrī, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēstīja, ka tas aizstās sākotnēji paredzēto gāzes vada projektu "South Stream".
Otrdien Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs parakstīja lēmumu, kurā konkretizētas Turcijai noteiktās ekonomiskās sankcijas. Ar lēmumu apstiprināts Turcijā ražotās lauksaimniecības produkcijas, izejvielu un pārtikas uzskaitījums, ko aizliegts ievest Krievijā no 2016.gada 1.janvāra. Cita starpā sankcijas noteiktas tomātu, zemeņu, puķkāpostu un brokoļu importam.
Turklāt valdība aizliegusi no Turcijas ievest sāli, neļķes, kautķermeņu daļas un vistu subproduktus. Sarakstā iekļauti apelsīni, mandarīni, vīnogas, āboli, bumbieri un aprikozes.
Lēmumā noteikts, ka ierobežojumi netiek attiecināti uz precēm, "kas tiek ievestas personīgai lietošanai Eirāzijas Ekonomiskās savienības tiesībās noteiktajā apjomā".
Krievija no 1.decembra arī aizliedza čarterlidojumus uz Turciju. Izņēmums noteikts vienīgi reisiem, kuri tiek veikti, lai no Turcijas izvestu Krievijas tūristus.