Programmas pamata modulī ir iekļauti kursi, kas aptver liela apjoma programmatūru disciplinētas izstrādes pamatus. Kursos, kuros aplūko sistēmu modelēšanu, programmatūru kvalitāti un standartus, tiek meklētas atbildes uz jautājumu "Kā pareizi izstrādāt programmatūru?". Citiem vārdiem, kā nodrošināt, lai programmatūras gala produkts atbilst obligātiem kvalitātes standartiem un ir pienācīgi projektēts un dokumentēts?
Citi kursi, piemēram, "Programmatūru ekonomika" un "Prasību izstrāde" risina jautājumu "Kā izstrādāt pareizo programmatūru?". Minētajos kursos studenti iemācās, kā finansiāli attaisnot programmatūru projektus, kā nodrošināt programmatūras izstrādes izmaksu kontroli un to, lai programmatūras gala produkts atbilstu klienta un lietotāju prasībām. Studenti tāpat tiek iepazīstināti ar programminženierijas uzņēmumu biznesa modeļiem un uzzina, kā analizēt un izstrādāt stratēģijas programmatūras produktu komercializēšanai.
Tiem, kas jau ir ieguvuši vai grasās iegūt bakalaura grādu IT sfērā un datorzinātnēs, minētā programma var kļūt par nākamo pareizo soli.
Kopš programmas uzsākšanas 2009. gada rudenī līdzās daudzajiem igauņu studentiem jaunajā maģistra studiju programmā uzņemti astoņpadsmit studenti no ārzemēm. Viņu vidū ir pārstāvji no tādām valstīm kā Gvatemala, Meksika, Ukraina, Turcija, Apvienotā Karaliste, Amerikas Savienotās Valstis, Krievija un Irāna. Cerams, ka 2011. gadā šim sarakstam pievienosies arī Latvija.
Programmas gada mācību maksa ir 3300 eiro. Tomēr 15 labākie uzņemtie studenti saņems valsts finansētu studiju vietu – pilnībā apmaksātu mācību maksu abus studiju gadus. Bet ar to labās ziņas nebeidzas. Papildus bezmaksas studijām labākajiem studentiem tiek piešķirta gada stipendija 2550 eiro apmērā.
Labās ziņas turpinās. Otrā mācību gada laikā studentiem ir jāiziet profesionālā prakse kādā uzņēmumā. Tartu Universitātei un Tallinas Tehnoloģiju universitātei ir spēcīgs nozares partneru tīkls, tādējādi studentiem ir pieejamas plašas prakses iespējas, vairumā no kurām iespējams saņemt atalgojumu.
Pēdējais maģistra studiju programmas semestris tiek veltīts maģistra darba izstrādāšanai. Parasti maģistra darba projekts ietver izpētes procesu un daudzos gadījumos arī prototipa izstrādi un novērtēšanu. Studentiem tiek piedāvāta iespēja izstrādāt savus maģistra darbus universitātē vai arī kādā no diviem kompetenču centriem, ar ko ir saistīta Tartu Universitāte un Tallinas Tehnoloģiju universitāte: Elektronikas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetenču centrā (www.eliko.ee) un Programmatūru tehnoloģiju un lietojumprogrammu kompetenču centrā (www.stacc.ee). Abi minētie kompetenču centri vienkopus apvieno vairāk nekā 20 uzņēmumus, kas ir iesaistīti vairākos pētniecības un attīstības projektos, tādējādi sniedzot studentiem plašas iespējas izstrādāt savus maģistra darbus vidē, kas apvieno akadēmiskos pētījumus un nozares prasības.
Kamēr ekonomiskā situācija uzlabojas un drīz tiks meklēti speciālisti, iespējams ir īstais brīdis veikt investīcijas un sagatavot veiksmīgas karjeras pamatus vienā no vispieprasītākajām izglītības jomām. Valsts finansētas studiju vietas, stipendijas, tikai 220 kilometrus no Rīgas – šobrīd vārda tiešā nozīmē ir īstais laiks veidot īsto karjeru!
Vairāk informācijas var atrast: http://www.ut.ee/software
Ja Jums ir kādi jautājumi par studiju iespējām Tartu Universitātē, nekautrējieties sazināties ar mums: www.ut.ee/ask